Jak okazywać uczucia w związku?

Miłość    
ocena
Okazywanie uczuć w związku jest niezwykle istotnym elementem. Dzięki niemu partnerzy podtrzymują łączącą ich więź i upewniają się, że nadal są dla siebie ważni. Okazywanie zaangażowania to niezbędny składnik zarówno krótkotrwałej miłości, jak i długoletniego małżeństwa. Nie wystarczy bowiem zadeklarować uczucia raz na zawsze, trzeba jeszcze umieć je w odpowiedni sposób zademonstrować.

Jak okazywać uczucia w związku?

photoxpress.com

Słowa. Werbalizacja uczuć pełni w związku bardzo ważną rolę. Szczególnie kobiety są wrażliwe na czułe słowa, dlatego potrzebują, aby partner mówił o swojej miłości i tęsknocie. Nie oznacza to, że dla mężczyzn słowa nie mają znaczenia. Uwielbiają oni słuchać zwłaszcza wyrazów podziwu dla ich męskości i siły, wtedy czują się naprawdę kochani. Kobiety z kolei oprócz miłosnych wyznań dużą wagę przywiązują do komplementów na temat wyglądu.

Gesty. Kolejnym sposobem na okazywanie uczuć są oczywiście gesty, czyli przytulanie, całowanie, obejmowanie. Dotyk stanowi najważniejszy element codziennej komunikacji między partnerami. Wystarczy, że będziemy witać naszego ukochanego pocałunkiem codziennie rano, a cały dzień zachowamy dobry humor i życzliwość dla ludzi w naszym otoczeniu. Gesty czułości nie ograniczają się jednak jedynie do fizycznego kontaktu. Uczucie można również okazać, kupując partnerce kwiaty lub jakiś drobiazg.

Czyny. Czyny są równie ważne jak słowa i gesty. Wszystko, co robimy, może mieć wydźwięk miłosny, zwłaszcza jeśli robimy to specjalnie dla ukochanej osoby. Nie chodzi wcale o jakieś olbrzymie poświęcenie. Wystarczy na przykład bezinteresownie zrobić partnerowi herbatę albo pomóc w załatwieniu zaległej sprawy. Czyny to także całokształt naszego zachowania w stosunku do partnera. Sposób w jaki zachowujemy się podczas kłótni czy jak reagujemy,  kiedy ukochanego po prostu boli głowa, mówi o nas więcej niż wszystkie składane deklaracje.

Seks. W relacji erotycznej miejscem okazywania uczuć jest również oczywiście sypialnia. Kiedy się kochamy, przekazujemy sobie nawzajem potężną dawkę czułości. Seks stanowi fizyczne przypieczętowanie miłości, a jego brak zwykle sygnalizuje, że między partnerami dzieje się coś złego. Niepokojące jest nie tylko samo unikanie erotycznego zespolenia, ale także traktowanie go w sposób czysto instrumentalny. Poza tym seks pozbawiony uczuć szybko przestaje być atrakcyjny. Można więc powiedzieć, że miłość fizyczna i uczucia w stałym związku są ze sobą nieodłącznie związane.

Która z powyższych metod najbardziej przypadłaby do gustu Waszej drugiej połówki?

UWAGA!
Warto więc okazywać sobie miłość na wszystkie możliwe sposoby. Jeżeli bowiem czujemy się kochani, jednocześnie wszystkie inne dziedziny życia nabierają nowego sensu.
OCENA
4.60
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =