Jak poradzić sobie ze zdradą dziewczyny?

Miłość    
ocena

Dla chłopaka zdrada to wyjątkowo przykre przeżycie. Kultura narzuciła bowiem mężczyznom przekonanie, że zdrada ze strony kobiety to niejako symboliczna kastracja ich męskości. Czy istnieją skuteczne metody na przetrwanie kobiecej zdrady? Doświadczenie wielu mężczyzn pozwala sądzić, że tak.

Jak poradzić sobie ze zdradą dziewczyny?

photoxpress.com

Odrzucenie stereotypu rogacza. Chłopak, którego zdradziła dziewczyna, musi się przede wszystkim zmierzyć z poniżającym stereotypem rogacza, czyli kogoś słabego, kto nie potrafił utrzymać przy sobie kobiety. Z takim wyobrażeniem łączy się także jednoznaczny obraz zdradzającej kobiety, którą postrzega się jako ladacznicę. Te proste uogólnienia często sprawiają, że mężczyźnie wydaje się, iż jedynym honorowym wyjściem z sytuacji jest po prostu porzucenie partnerki. Pierwszym krokiem w kierunku przetrwania zdrady powinno być więc dla chłopaka odcięcie się od stereotypowego myślenia i spokojne przeanalizowanie sytuacji.

Alkohol i inne używki – złe rozwiązanie. Zdradzony chłopak często miewa skłonność do bardzo impulsywnych zachowań, które w dodatku mogą wzmacniać u niego jego koledzy. Chodzi o sięganie po dość drastyczne środki mające uśmierzyć doznany ból – czyli alkohol w nadmiernych ilościach czy inne używki. Niestety ta metoda oferuje jedynie chwilowe pocieszenie, a jej jedynym wymiernym skutkiem jest potężny kac, który „znakomicie” współgra z kacem moralnym.

Oko w oko z problemem. O wiele bardziej skutecznym sposobem na przetrwanie zdrady jest po prostu zmierzenie się z tą sytuacją. Nic nie przyniesie tak dobrych rezultatów, jak szczera rozmowa z dziewczyną. Tylko dzięki temu chłopak będzie miał szansę się dowiedzieć, dlaczego został zdradzony i czy partnerka nadal go kocha. Ważne jednak, by w ogóle pozwolił dziewczynie na wytłumaczenie wszystkiego, a nie unosił się od razu zranioną ambicją.

Męska decyzja. Ostatnim etapem pomagającym chłopakowi przetrwać zdradę powinno być dokonanie dojrzałego wyboru, czy zostać z dziewczyną, czy też od niej odejść. Ważne jednak, aby nie była to decyzja podjęta pod wpływem presji stereotypów, kolegów czy mocnych emocji. Wsłuchanie się w siebie i postąpienie zgodnie z autentycznym, wewnętrznym przekonaniem jest najlepszą strategią. To, co innym wydaje się oczywiste, nie zawsze stanowi dobry wybór dla nas samych. Dlatego – zaufanie sobie to w tym wypadku podstawa. Tylko pod takim warunkiem zdradę uda się chłopakowi nie tylko przetrwać, ale także zamknąć jej temat raz na zawsze.

Czy macie swoje sposoby na radzenie sobie w tak ciężkiej sytuacji? Podzielcie się nimi z nami!

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =