Jak powiedzieć przyjaciółce, że ją kocham?

Miłość    
ocena

Bardzo Ci się podoba, uwielbiasz jej śmiech i nie umiesz bez niej żyć - jest tylko jeden problem: ona jest Twoją przyjaciółką. Coraz bardziej męczą Cię narastające między Wami niedopowiedzenia, chcesz wykrzyczeć całemu światu, że ją kochasz, ale jak powiedzieć to jej samej, zwłaszcza jeśli Ty też jesteś kobietą? Dokładnie wszystko przemyśl i przystąp do działania.

Jak powiedzieć przyjaciółce, że ją kocham?

Ty i ona czy miłosny trójkąt? Zanim zdecydujesz się na wyznanie miłosne, niezależnie od tego, czy jesteś kobietą czy mężczyzną, weź pod uwagę jej status uczuciowy, czyli to, czy jest ona już w erotycznym związku, czy też jest singlem. Jeżeli jest ona bowiem bardzo zakochana w innym chłopaku lub dziewczynie, być może nie warto stawiać jej w dwuznacznej sytuacji. W takich okolicznościach Twoje uczucie może skomplikować waszą relację i spowodować, że jej partner czy partnerka będzie o Ciebie zazdrosny, co w końcu doprowadzi do zerwania przyjaźni.

Zaproś ją na film o miłości do przyjaciółki. Dobrym sposobem na zagajenie rozmowy o uczuciach może być wspólne obejrzenie filmu, w którym kobieta lub mężczyzna zakochuje się w swojej przyjaciółce. Zwłaszcza w sytuacji homoerotycznej, ułatwi Ci to rozmowę o jej preferencjach seksualnych. Wybierz zatem odpowiedni tytuł i zorganizuj seans filmowy. To doskonała metoda na przełamanie pierwszych lodów.

Napisz list miłosny. Jeśli jesteś bardzo nieśmiała(y), sięgnij po tradycyjną metodę wyznawania uczuć, czyli po prostu list miłosny. Jeśli jesteś kobietą kochającą kobietę, możesz z powodzeniem wykorzystać na przykład poezję słynnej Safony, która, jak wiadomo, uwielbiała wdzięki kobiece i potrafiła doskonale opisać swoje skomplikowane uczucia. List umożliwi Ci wyrażenie wszystkiego, z czym możesz mieć kłopot w bezpośredniej rozmowie. Możesz pracować nad nim bardzo długo i zmieniać jego poszczególne wersje, tak by ostateczny kształt miłosnego wyznania był naprawdę doskonały.

Wyznaj jej uczucie w romantycznych okolicznościach. Jeśli masz odwagę, po prostu otwarcie powiedz przyjaciółce o swojej miłości. Zaczekaj jednak na odpowiedni moment, na przykład spacer przy świetle księżyca albo wspólną wyprawę w góry. Wcześniej dokładnie przemyśl, co chcesz jej powiedzieć, a później tylko zrealizuj swój plan. Przygotuj się także na różne reakcje, jeśli zaś Twoje uczucie zostanie odrzucone, nie obrażaj się, ale doceń łączącą was przyjaźń.

Myślisz, że mógłbyś/ mogłabyś zakochać się w przyjaciółce? Podzielcie się opiniami.

OCENA
3.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =