Jak przełamać rutynę w małżeństwie?

Miłość    
ocena

Rutyna to coś, co niestety wcześniej czy później dopada prawie każde małżeństwo. Z czasem zaczyna nam się wydawać, że znamy swojego partnera niemal na pamięć. Wiemy wszystko o jego wadach i zaletach, a jego ciało nie ma dla nas żadnych tajemnic. W jaki sposób zatem przełamać rutynę w stałym związku?

Jak przełamać rutynę w małżeństwie?

photoxpress.com

Imponująca przemiana. Warto zacząć od siebie, to znaczy zaimponować partnerowi nieoczekiwaną metamorfozą. Może ona dotyczyć zarówno wyglądu zewnętrznego, jak i pewnych cech osobowości czy intelektu. Większe zadbanie o swoją powierzchowność zawsze wzbudzi aprobatę partnera, a poza tym poprawi nasze własne samopoczucie. Ważny jest także rozwój intelektualny – zdobycie nowych umiejętności czy nauka języka – zaskoczą współmałżonka i pokażą, że wiąż potrafimy być dla niego tajemnicą. Można również pracować nad swoim charakterem. Jeżeli na przykład osoba wiecznie spóźnialska nagle zacznie przestrzegać zasad punktualności na pewno zapunktuje u partnera.

Uatrakcyjnienie seksu. Sypialnia daje małżeństwu prawdziwe pole do popisu. Tu zawsze warto eksperymentować i wzajemnie się zaskakiwać. Z czasem przestajemy celebrować seks i to powoduje, że staje się on coraz bardziej przewidywalny. Tymczasem wystarczy drobna zmiana – stworzenie wyjątkowego nastroju – aromatyczne kadzidełka, muzyka, światło – a erotyczne spotkania znów nabiorą dawnego smaku. Można oczywiście sięgać w łóżku po nowe pozycje i techniki seksualne. Warto zastosować erotyczne gadżety lub uprawiać seks w nietypowych miejscach – wszystko, co przełamie rutynę w sypialni będzie działać na korzyść związku.

Egzotyczna podróż. Świetnym sposobem na zlikwidowanie małżeńskiej nudy jest wspólny wyjazd w jakieś atrakcyjne miejsce. Oderwanie się od codzienności, stresu i pracy może spowodować, że przeżyjemy kolejny miodowy miesiąc. Nic tak nie wpływa dobrze na związek jak relaksujące, wspólne spędzenie ze sobą czasu. Jeżeli nie możemy pozwolić sobie na taki wyjazd, warto raz na jakiś czas zadbać o zorganizowanie romantycznej randki we dwoje. Najlepiej wymyślić na tę okazję coś specjalnego – wizytę w nietypowej restauracji czy  rejs łódką po jeziorze.

Zmiana przyzwyczajeń. Zbawiennym remedium na małżeńską rutynę jest też zaskakująca zmiana przyzwyczajeń. Zamiast zatem spędzać kolejny wieczór przed telewizorem, można zabrać ukochanego czy ukochaną na tańce w dyskotece lub urządzić wspólną aromatyczną kąpiel. Można zafundować partnerowi jakiś drobiazg bez okazji, kupić jego ulubione ciasto albo zadzwonić w środku dnia tylko po to, żeby powiedzieć, że się bardzo tęskni i kocha. Rutynę w związku przełamują właśnie takie niewielkie gesty.

Czy macie swoje sposoby na walkę z rutyną w związku? Opowiedzcie nam o nich!

OCENA
1.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =