Jak przeprosić chłopaka?

Miłość    
ocena

Każdy z nas popełnia błędy, każdemu zdarza się nieświadomie lub niezamierzenie ranić bliskich i każdy z nas zdając sobie z tego sprawę robi wszystko, aby naprawić swoje winy i uzyskać wybaczenie od najbliższych. Sytuacja jednak trochę się komplikuje kiedy osobą, która została zraniona i którą trzeba przeprosić jest mężczyzna. Ci, jak wiadomo, mają swój honor, tzw. męską dumę, której zranienie potrafi tkwić w ich pamięci bardzo bardzo długo, a wyrządzoną im krzywdę czy kłamstwo potrafią zapamiętać na zawsze. Dlatego też konieczne jest odpowiednie podejście do nich i szczere przeprosiny.

Jak przeprosić chłopaka?

sxc.hu

Bardzo ważne w przepraszaniu mężczyzny, szczególnie jeżeli jest to również życiowy partner, jest wybór właściwej okazji. Nie należy zaczynać rozmowy kiedy oboje jesteście zajęci, macie na głowie dużo innych spraw, które tylko niepotrzebnie podnoszą napięcie i mogą przyczynić się do tego, że rozmowa, a nawet przeprosiny będą nieudane lub nie zostaną przyjęte. Poza tym kobieta powinna wybrać takie miejsce i czas, aby nikt w rozmowie nie przeszkadzał i jej nie zakłócał. Może to bardzo przeszkadzać, szczególnie jeżeli sam temat rozmowy jest trudny.

Pewne jest, że przeprosiny należy zaczynać od okazania poczucia winy, skruchy i żalu za wyrządzoną przykrość czy kłamstwo. Błędem jest przechodzenie od spokojnej, szczerej rozmowy do wytykania partnerowi błędów, które popełnił i które doprowadziły do takiej, a nie innej nieprzyjemnej sytuacji. Tego rodzaju przeprosiny mijają się z celem i na pewno nie zostaną przyjęte zbyt dobrze. Dlatego kobieta powinna być przede wszystkim szczera i sama przed sobą świadoma, że popełniła błąd. Udawanie skruchy prędzej czy później wyjdzie na jaw, jeśli nie w trakcie rozmowy to później, a konsekwencje jakie za sobą poniesie mogą wymagać już nieco większych starań, niż same przeprosiny.

Bardzo ważne jest, aby decydując się na przeproszenie mężczyzny, jasno określić, co zrobiło się źle i skąd w ogóle konieczność przeprosin. Mężczyźni są bardzo prości, ale też rzeczowi i konkretni i bardzo nie lubią typowo kobiecego owijania w bawełnę i mówienia półsłówkami. Przepraszając mężczyznę trzeba liczyć się z tym, że będzie on oczekiwał konkretnego wyjaśnienia mu zaistniałej sytuacji.

Bardzo często popełniony przez kobietę błąd, kłamstwo, oszustwo a nawet zdrada, wymagają od nich czegoś więcej niż samego słowa „przepraszam”. Zraniony i urażony mężczyzna może oczekiwać czynów świadczących, że jego partnerka rzeczywiście żałuje tego co zrobiła.

Niemniej przepraszając mężczyznę należy liczyć się z tym, że męska urażona duma nie pozwoli ich przyjąć, a na pewno nie od razu. Trzeba wtedy okazać cierpliwość, spokój i wyrozumiałość, aby z jednej strony dać dowód swojej miłości i zrozumienia, a z drugiej nie złościć mężczyzny jeszcze bardziej.

Co robicie aby przeprosić chłopaka? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
4.93
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =