Jak przyznać się mężowi do zdrady?

Miłość    
ocena

Jeżeli zdradzisz męża, przyznanie się do tego faktu na pewno nie będzie łatwe. Można się też zastanawiać, czy wyznanie prawdy jest rzeczywiście konieczne i czy przyniesie więcej dobrego niż złego. Jak zatem rozwiązać problem ujawnienia niewierności?

Jak przyznać się mężowi do zdrady?

photoxpress.com

Co zyskasz, co stracisz? Zanim wyjawisz swojemu mężowi prawdę na temat zdrady, przede wszystkim zastanów się, czy warto to robić. Rozważ, co możesz w ten sposób zyskać, a co stracić? Wyznanie na pewno pomoże Ci się wewnętrznie oczyścić, a poza tym udowodnisz sobie i mężowi, że szczerość jest dla Ciebie najważniejsza. Z drugiej strony musisz wziąć pod uwagę, że gdy zdrada wyjdzie na jaw, nic już nie będzie jak dawniej. Ryzykujesz bardzo wiele – musisz się liczyć z zakończeniem małżeństwa.

Szczerość mimo ryzyka. Jeśli postawisz na szczerość, bądź przygotowana na ogromną eksplozję negatywnych emocji. Będziesz musiała stawić czoła złości, bólowi i wielu oskarżeniom. Ważne jest jednak, żeby jeśli już zdecydujesz się zrobić ten krok, zrobić go do końca, to znaczy ujawnić wszystko. Oczywiście nie chodzi tu o pikantne szczegóły zdrady, ale o nieukrywanie jak długo trwał romans i dlaczego w ogóle do niego doszło. To pomoże Twojemu mężowi na odbudowę zaufania do Ciebie, a poza tym da Wam szansę na naprawę małżeństwa.

Właściwy moment. Jeśli chcesz wyznać prawdę, powinnaś poczekać na odpowiedni moment. Musi to być niezwykle przemyślana rozmowa, która nie będzie odbywać się w pośpiechu, ale w spokoju, kiedy oboje nie będziecie mieli żadnych ważnych zajęć. Jeśli wiesz, że Twój mąż ma właśnie ważny okres w pracy – na przykład właśnie dostał awans i spadło na niego wiele obowiązków, zaczekaj aż minie trochę czasu i wtedy porusz temat zdrady.

Właściwa forma. Ważne, abyś pamiętała o odpowiedniej formie i tonie, w jakim przekażesz mężowi złą wiadomość. Pod żadnym pozorem nie zaczynaj od wyliczania jego przewinień wobec Ciebie, które doprowadziły do zdrady. Pamiętaj, że mimo wszystko, to on jest w tej sytuacji ofiarą, dlatego przede wszystkim wyraź skruchę. Daj mu również czas na ochłonięcie i nie wymagaj od niego natychmiastowej decyzji co dalej.

Kwestia emocji. Aby rozmowa o zdradzie przebiegła możliwie najmniej boleśnie, spróbuj wczuć się w emocje męża. Będzie Ci wtedy łatwiej zaakceptować jego nieprzemyślane reakcje i być może chwilowe odrzucenie Twojej osoby. Niewykluczone również, że mąż będzie chciał na jakiś czas się rozstać. Nie zatrzymuj go wtedy na siłę, ale daj mu trochę czasu.

A czy Wy przyznałybyście się do zdrady? Wyraźcie swoją opinię w komentarzu!

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =