Jak rozmawiać o fantazjach seksualnych?

Miłość    
ocena

Wszyscy miewamy erotyczne fantazje, ale często nie zdradzamy ich partnerowi. Tymczasem już sama rozmowa na ten temat może wpłynąć ożywczo na nasze życie seksualne. Niejednokrotnie zdarza się bowiem, że osoby pozornie nieśmiałe lub sprawiające wrażenie mało zainteresowanych łóżkowymi eksperymentami w rzeczywistości marzą o gorącym seksie.

Jak rozmawiać o fantazjach seksualnych?

sxc.hu

Co ciekawe, na podstawie fantazji erotycznych można bardzo wiele powiedzieć o naszym charakterze w ogóle. Powszechnie znana jest na przykład teza, zgodnie z którą kobieta często wyobrażająca sobie siebie jako ofiarę seksualnej przemocy, podświadomie uważa erotykę za coś nieczystego, dlatego myśl o gwałcie uwalnia ją od poczucia winy związanego z uprawianiem seksu. Z kolei mężczyźni posiadający dużą władzę niejednokrotnie pragną w sypialni pań dominujących, a nawet może im sprawiać przyjemność bycie obiektem poniżenia.

Najczęściej jednak marzymy o mniej ekstremalnych rzeczach. Chcemy urozmaicić pieszczoty, kochać się w innym miejscu niż zwykle lub spróbować nowych technik miłosnych. Jednocześnie wiele osób zwyczajnie wstydzi się wyjawić swoje pragnienia partnerowi i obawia się, że ten może je uznać za niewłaściwe. Żaden temat nie wywołuje takich emocji jak rozmowa o seksie. W tym obszarze życia jesteśmy wyjątkowo podatni na zranienie, odkrywamy bowiem drugiej osobie całą prawdę o nas samych. Jeżeli jednak ufamy kochankowi, warto odważyć się na ten krok.

Na początku nie mówmy wszystkiego, co nam leży na sercu, uchylmy tylko rąbka tajemnicy i poczekajmy na reakcję partnera. Jeśli ta będzie przychylna, spróbujmy posunąć się nieco dalej. Często nasza fantazja erotyczna wynika przede wszystkim z ciekawości. Tak jest na przykład z seksem analnym, o którym marzy wielu mężczyzn. Realizacja tego wyobrażenia może ożywić seks w naszym związku albo kochankowie mogą uznać, że w ogóle im to nie odpowiada. Ważna jest w tej materii dobra wola obu stron, zarówno uszanowanie zdania partnera, jak i nieocenianie jego fantazji. Najgorszą rzeczą, jaką możemy zrobić to zawstydzenie ukochanego czy ukochanej. Z pewnością zostanie to odebrane w kategoriach odrzucenia. Z drugiej strony, sami intuicyjnie wyczuwamy, które z naszych fantazji nadają się do wyjawienia, a które lepiej zostawić dla siebie.

Zresztą, gdybyśmy zrealizowali w tej materii wszystko, co pojawi się w naszej wyobraźni, to nie mielibyśmy już o czym marzyć.

Gdzie szukalibyście informacji na temat życia seksualnego? Podzielcie się swoją opinią.

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 2 =