Jak rozmawiać z partnerem o seksie?

Miłość    
ocena

Umiejętne prowadzenie rozmowy o seksie jest prawdziwą sztuką. Kiedy się kochamy wszystko odbywa się poza słowami. Gdyby jednak wszyscy partnerzy erotyczni potrafili czasem szczerze porozmawiać o tym, co łączy ich w sypialni, być może udałoby się uniknąć wielu niepotrzebnych frustracji wynikających z nieporozumień w tej dziedzinie. Pewnych rzeczy oczywiście możemy domyślić się intuicyjnie. Na przykład kobieta o gorącym temperamencie szybko zorientuje się, czy jej kochanek ma równą ochotą na częste i intensywne zbliżenia. Problem jednakże polega na tym, że diabeł jak zwykle tkwi w szczegółach. Może nas bowiem irytować jakiś drobny nawyk partnera lub jego niechęć do urozmaicenia seksu.

Jak rozmawiać z partnerem o seksie?

photoxpress.com

Najlepszą metodą rozwiązywania łóżkowych nieporozumień jest delikatne zasugerowanie kochankowi w czasie gry miłosnej, jaki typ pieszczot odpowiada nam najbardziej. Jeśli jednak sposób ten nie przynosi oczekiwanego efektu, musimy się zdobyć na bezpośrednią rozmowę. Oczywiście nie wolno całej sprawy potraktować nazbyt poważnie, gdyż możemy niepotrzebnie zestresować i wystraszyć naszego kochanka czy kochankę. Bardzo ważną zasadą w rozmowie o seksie jest unikanie obwiniania partnera i formułowania jakichkolwiek sądów wartościujących. Musimy upewnić naszego kochanka, że bardzo nam na nim zależy i to właśnie jego pragniemy. Jednocześnie powinniśmy delikatnie wyjaśnić, co nam sprawia w łóżku największą przyjemność i że zastosowanie się do naszych wskazówek na pewno będzie miało obopólne korzyści. Wtedy partner będzie miał pewność, że w pełni zaspokaja potrzeby drugiej strony, a kochanek lub kochanka poczuje się doceniony i ważny. Przedmiotem naszych rozterek w seksie może być również zbytnia śmiałość erotyczna ukochanego, zwłaszcza jeśli jeden z partnerów jest bardziej doświadczony.

Wtedy także należy jasno zaznaczyć, że nie wyrażamy gotowości do danego typu zachowania, co nie znaczy, że w przyszłości nasze stanowisko nie ulegnie zmianie. Ważne, aby nie dopuścić do zaistnienia we wspólnym życiu erotycznym poważnych niedomówień. Niepostrzeżenie mogą się one bowiem przerodzić w rozczarowanie całym związkiem, który zamiast podnosić naszą satysfakcję z życia na wszystkich jego płaszczyznach, stanie się źródłem prawdziwej udręki. Rozmawiajmy zatem ze sobą o seksie, wsłuchujmy się w to, co chce przekazać nam ukochana osoba, a następnie wcielajmy tę wiedzę w życie. Udany seks z pewnością w istotny sposób przyczyni się bowiem do zbudowania wspólnego szczęścia we dwoje.

This Flash Video Player requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

Gdzie szukacie porad na temat miłości i związków? Skąd czerpiecie informacje?

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 5 =