Jak rozpoznać zdradę?

Miłość    
ocena

Nieuczciwość, kłamstwa, oszustwa, ukrywanie niektórych faktów, aż wreszcie zdrada to dla każdej kobiety żyjącej do tej pory w przeświadczeniu, że jej związek jest szczęśliwy, szczery i uczciwy, prawdziwy cios. Bardzo często, gdy zdrada wychodzi na jaw, każda oszukana i zawiedziona kobieta zastanawia się, czy mogła w jakiś sposób temu zapobiec, jak długo trwało to oszustwo i rozpamiętuje wszystkie mogące dać jej do myślenia sytuacje czy zachowania ukochanego, które mogły wcześniej wyjawić jego kłamstwa.

Jak rozpoznać zdradę?

photoxpress.com

Istnieje pewna żelazna lista sytuacji i zachowań, które stanowią niemal stuprocentowy dowód na to, że mężczyzna coś ukrywa lub zataja. Może to stanowić podstawę do podejrzewania go o zdradę lub jej ewentualne planowanie, ale nie musi. Zdrada w związku jest tematem bardzo delikatnym, a dopóki nie schwytamy mężczyzny za przysłowiową „rękę”, nie mamy pewności i nie możemy mu nic zarzucić. Stąd trudność w określeniu na pewno czy mamy z nią do czynienia, czy też się mylimy.

Na pewno dużo do myślenia może dać nerwowe zachowanie mężczyzny, ukrywanie przed partnerką e-maili, telefonu komórkowego, przychodzących sms-ów, a nawet niedopuszczanie jej do komputera. Pewne obawy powinno wzbudzić również jego nerwowe zachowanie, kiedy tylko poddajemy w wątpliwość jego uczciwość, czyste intencje czy wierność, nawet jeżeli kobieta robi to tylko w żartach.

Wiele zdradzonych kobiet przyznaje, że pierwszą mocno widoczną zmianą, którą dostrzegły w zachowaniu swojego mężczyzny przed wyjściem na jaw jego zdrady, była przesadna, znacznie większa niż dotąd, troska o własny wygląd. Składało się na nią wyjątkowe dbanie o strój, kupowanie nowych ubrań, zmiana perfum lub ich częstsze niż dotąd używanie, nowa i zadbana fryzura. Jest to szczególnie niepokojące, jeżeli z punktu widzenia partnerki w życiu mężczyzny nie zaszły żadne znaczące zmiany mogące spowodować taką odmianę w wyglądzie, szczególnie jeżeli wcześniej ukochany nie należał do zbytnio eleganckich mężczyzn.

Bardzo często wśród symptomów zwiastujących zdradę były dziwne, nie zdarzające się nigdy wcześniej sytuacje. Zaliczyć do nich należy na pewno częstsze niż zwykle kupowanie kobiecie prezentów, kwiatów, zwykle bez okazji. W wykonaniu mężczyzn jest to najczęściej próba odwrócenia uwagi od swojego dziwnego zachowania, częstszego przebywania poza domem, lub złości, gdy kobieta zbliża się do jego komputera, telefonu lub opróżnia kieszenie w jego spodniach.   

Najgorszym i najmniej przyjemnym symptomem z mogących oznaczać zdradę mężczyzny, jest jego całkowity brak zainteresowania dotychczasową partnerką. Jeżeli do tej pory była jego oczkiem w głowie, a w ciągu krótkiego czasu przestał zwracać na nią uwagę, rzadziej ma ochotę na seks czy wzajemne spędzanie czasu, oznacza to, że coś może być nie tak.

Ważne jest jednak, aby bez względu na wszystko nie popadać w paranoję. Wszystkie z wymienionych powyżej objawów czy zachowań mogących być oznaką zdrady, wcale nie muszą nimi być. Partner może przechodzić trudne chwile w pracy, może mieć problemy ze zdrowiem lub zwyczajnie gorszy okres, z czym trzeba się liczyć, nim padną ostre, bezpodstawne oskarżenia.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 4 =