Jak rozwiązywać problemy w związku?

Miłość    
ocena

Każda para i każdy związek boryka się niekiedy z problemami, większymi lub mniejszymi, jedni częściej, inni rzadziej. Czasami zmaganie się z problemami z partnerem nie jest łatwe, prowadzi do nieporozumień lub kłótni, których źródła każdy z partnerów doszukuje się u drugiej osoby, na pewno nie u siebie. Dlatego tak ważne jest zrozumienie, że udany związek to udział obojga ludzi i nauczenie się jak ze sobą rozmawiać, przede wszystkim w sytuacjach konfliktu.

Jak rozwiązywać problemy w związku?

sxc.hu

W momencie, kiedy ludzie łączą się w pary i rozpoczynają wspólne życie bardzo wiele się zmienia. Wszystko co do tej pory robili, posiadali i lubili musi zostać w pewnym sensie w połowie oddane partnerowi. Bowiem związek to nieustanna nauka kompromisu. Najgorzej w budowaniu wspólnego życia sprawdzają się egoiści. Nie tylko sprawiają partnerowi mnóstwo problemów swoim zachowaniem, nieustępliwością i trudnym charakterem, ale także sami męczą się w związku, zmuszani do nieustannych ustępstw i dzielenia się sobą, własnym czasem i przedmiotami, które wnoszą do związku.

Najtrudniejsze momenty w każdym związku to kłótnie. To właśnie one ujawniają prawdziwą twarz i charakter każdego z nas. Ciekawe jest jednak to, że kłótnie, w zależności jak przebiegają, potrafią skutecznie psuć cały związek i zrywać łączące partnerów więzi. Wszystko przez to, że w czasie największych i najpoważniejszych kłótni ludzie potrafią stracić zimną krew i zachować w sposób, którego sami by się po sobie nie spodziewali. Dlatego tak ważne jest opanowanie, spokój i tak  umiejętność konstruktywnego kłócenia się, która nie tylko pozwala nieco rozładować nagromadzone emocje, ale także przynosi konkretne rozwiązania i pomaga i rozwiązaniu problemów.

W sytuacji konfliktowej nie należy uciekać przed rozmową, przez konfrontacją z partnerem, z nadzieją, że gdy opadną emocje, zniknie też problem. Jest to w rzeczywistości najgorsze możliwe rozwiązanie. Emocje wprawdzie na chwile zostają uśpione, jednak problem jedynie odsunięty na jakiś czas na bok. W pierwszej możliwej sytuacji nieporozumienia lub konfliktu powróci ze wzmożoną siłą i nagromadzonymi wraz z nim emocjami. Należy więc zawsze rozmawiać o tym, co się dzieje. Nawet jeśli nie od razu, ponieważ wtedy gdy trudno opanować nerwy rozmowa nie zawsze przynosi dobre rezultaty. Warto jednak zaczekać aż opadną emocje i wtedy powrócić do rozmowy.

Doskonałym sposobem na rozwiązywanie bardzo wielu problemów pojawiających się prędzej czy później w każdym związku, jest ustalenie pewnych reguł, na których będzie się on opierał. Na pewno powinny dotyczyć one obowiązków, które pełni każdy z partnerów, szczególnie jeżeli para mieszka razem. Zrobienie tego na samym początku wspólnego mieszkania pozwoli uniknąć bardzo wielu problemów, które z czasem na pewno się pojawią.

Jak rozwiązujecie problemy w Waszych związkach? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =