Jak się przyznać żonie do zdrady?

Miłość    
ocena

Jeżeli jesteś mężem, który zdradził żonę, z pewnością zmagasz się z dylematem, czy i w jaki sposób jej o tym powiedzieć. Przyznanie się do zdrady wymaga naprawdę wiele odwagi. Zanim więc szczerze porozmawiasz z żoną, powinieneś się do tego odpowiednio przygotować. Jak zatem przyznać się do zdrady?

Jak się przyznać żonie do zdrady?

photoxpress.com

Zastanów się nad konsekwencjami. Przede wszystkim musisz się zastanowić, czy powinieneś obciążać żonę świadomością zdrady. Wiele kobiet, które ma za sobą podobne doświadczenia, twierdzi, że wolałoby nigdy nie dowiedzieć się o zdradzie partnera. Jeżeli jednak zdecydujesz się na bolesną szczerość, musisz się liczyć ze wszystkimi konsekwencjami, włącznie z rozpadem związku. Nie licz także na to, że na przykład jeśli żona jest od Ciebie w części uzależniona finansowo, to nie zdecyduje się na odejście. Niejedna kobieta w takiej sytuacji odnajduje w sobie nieznane pokłady wewnętrznej siły.

Wykaż się maksymalną empatią. Poinformowanie żony o zdradzie będzie wymagało od Ciebie dużej wrażliwości. Powinieneś w pewnym sensie używać języka kobiecego – ważne okażą się emocje, ciepłe gesty i oczywiście gorące przeprosiny. Naturalnie bądź gotowy na wybuch płaczu, a nawet histerii. Nie licz też na szybkie załagodzenie sprawy. Wybaczenie wymaga dużo czasu, dlatego nie powinieneś naciskać na żonę ani tym bardziej mówić jej, co powinna myśleć, zrobić i czuć.

Pokaż gotowość do zadośćuczynienia. Powiedz żonie, że jesteś gotowy na poniesienie wszystkich konsekwencji i że zrobisz wszystko, żeby odzyskać jej zaufanie. Zapewnij ją o swojej miłości i zaangażowaniu. Jeśli żona będzie chciała znać szczegóły zdrady, wyjaw je, jednak w sposób, który nie zrani jeszcze mocniej jej uczuć. Nie powinieneś na przykład określać kochanki jako atrakcyjnej kobiety, która Cię zafascynowała, bo to tylko wpędzi Twoją żonę w niepotrzebne kompleksy. Ważna jest natomiast spokojna rozmowa na temat przyczyn zdrady – czego w związku zabrakło i co się zepsuło, że posunąłeś się do niewierności.

Udowodnij, że żona jest dla Ciebie najważniejsza. Daj ukochanej odczuć, jak wiele dla Ciebie znaczy. Odwołaj się do wspólnych wspomnień i romantycznych początków Waszej miłości. Powiedz, jak bardzo nie chcesz jej stracić. Najlepiej pozwól przemówić swoim emocjom, a mniej kieruj się zimną kalkulacją. Wtedy skrucha będzie autentyczna i ma szansę  na przekonanie ukochanej o Twoich czystych intencjach.

A jak Wy przeprowadzilibyście taką rozmowę? Wypowiedzcie się w komentarzu.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =