Jak się rozstać?

Miłość    
ocena

Koniec związku jest dla każdego trudnym momentem w życiu, bez względu na to czy jest się osobą, która znajomość zakończyła, czy też stroną, która została postawiona przed faktem dokonanym. Jednak bez wątpienia rozstający się ze sobą ludzie muszą wykazać się wyjątkowym taktem, wyczuciem i delikatnością, aby z rozstania nie uczynić farsy, szaleńczej awantury lub sceny rzewnej rozpaczy. Nie ma wątpliwości co do tego, że rozstania są nieodłączną częścią życia każdego człowieka, dlatego tak ważna i potrzebna jest wiedza jak pożegnać się z partnerem na dobre, ale bez większych trudności.

Jak się rozstać?

sxc.hu

Podjęcie decyzji o rozstaniu i zakończeniu związku zawsze jest trudne i bolesne, jednak życie czasami tak układa nasze losy, że rozstanie okazuje się jedynym logicznym rozwiązaniem. Przede wszystkim, nim zdecydujemy na pewno o konieczności zakończenia związku, ważne jest, aby na spokojnie, bez niczyjej rady i podpowiedzi, przemyśleć tą decyzję. Jest to rozsądne posunięcie, uchroni nas przed pochopnym zakończeniem związku i wbrew pozorom nie jest to sztuczne odwlekanie jego końca, co niestety często się zdarza.

Bardzo wiele osób boi się zakończyć związek, ze strachu przez samotnością, ośmieszeniem się przed znajomymi, samotnym spędzaniem świąt i wakacji. Jednak największy strach budzi świadomość, że nikogo lepszego nie znajdą. I choć jest to całkowicie zrozumiałe, strachem nigdy nie należy się kierować przy podejmowaniu jakichkolwiek decyzji. Z natury ludzie są osobnikami dobierającymi się w pary, życie w samotności nie jest dla nas naturalne.

Co najczęściej skłania ludzi do rozstania? Zazdrość o partnera przeradzająca się w niszczącą związek kontrolę, utrata zaufania, zdrada, nieudane życie seksualne, przemoc, a wreszcie niezgodność charakterów i trudność w dopasowaniu się do siebie. Natomiast w związku z rozstaniem pojawiają się wątpliwości czy będziemy widywać swojego byłego partnera i w jakich okolicznościach, kto i kiedy się wyprowadzi, jeżeli para dotąd mieszkała razem oraz jak podzielą wspólne rzeczy.

Następną sprawą, którą trzeba przemyśleć, to w jaki sposób się rozstać. Współcześnie wiele związków jest zrywane przez Internet, telefon lub w najgorszym wypadku za pośrednictwem osób trzecich. Nie jest to najlepsze rozwiązanie. Świadczy o tchórzostwie i nieodpowiedzialności. Zastanawiając się, jakie miejsce jest najlepsze na rozstanie, wybór jest duży. Jednak na pewno nie powinno to być wspólne mieszkanie lub, jeżeli para mieszkała osobno, mieszkanie któregokolwiek z partnerów. Najlepszy będzie jakiś neutralny grunt, ustronny park, odosobniona, rzadko uczęszczana kawiarnia. Ważne aby miejsce zapewniło choć odrobinę prywatności i ciszy.

Najtrudniejszym momentem w rozstaniu jest samo rozstanie, rozmowa. Na pewno powinna być szczera i otwarta. Najlepszym rozwiązaniem jest uczciwe przedstawienie sprawy i wyjaśnienie dlaczego odchodzimy. Kłamstwa nie są najlepszym rozwiązaniem i są najgorszym z możliwych zakończeń związku, bez względu na to jak przebiegał i co odprowadziło do jego końca.

Zakończyliście kiedyś jakiś swój związek? Czy udało się Wam rozstać w przyjaznych stosunkach?

OCENA
4.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =