Jak sprawdzić czy mój chłopak nadal mnie kocha?

Miłość    
ocena

Kryzys w związku zawsze powoduje lęk przed utartą miłości. Czasami dziewczyna zastanawia się, czy uczucie partnera już nie wygasło. Wzajemne nieporozumienia i ciche dni nie sprzyjają okazywaniu miłości. Jak zatem sprawdzić, czy chłopak jeszcze kocha?

Jak sprawdzić czy mój chłopak nadal mnie kocha?

photoxpress.com

Mowa ciała. W porozumiewaniu się między ludźmi istotne są nie tylko słowa, ale także komunikacja niewerbalna, czyli przede wszystkim mowa ciała. Zwykle instynktownie odczytujemy z zachowania innej osoby, czy jest nam przychylna, czy też nie. Wpływa na to wyraz twarzy, uśmiech, przyjmowana postawa – zamknięta lub otwarta, ale także na przykład ton głosu. Zauważmy, że nawet jeśli nie znamy jakiegoś obcego języka, to już po samym sposobie mówienia możemy odczytać intencje mówiącego. Jeśli zatem chłopak kocha, nawet gdy się złości, jego ciało będzie komunikowało aprobatę dziewczyny. Szczególnie ważny jest tu wzrok. Jedna ze szkół psychologii mówi bowiem, że kiedy zakochany patrzy na obiekt swojej miłości, lekko rozszerzają mu się źrenice.

Zaangażowanie. Miłość można poznać nie tyle po słowach, ile po czynach, które za nimi stoją. Jeżeli chłopak zatem wykazuje zaangażowanie, to znaczy, że zależy mu na dziewczynie, stara się wyjaśnić nieporozumienia, nie przekłada spotkań, zawsze służy pomocą, można to poczytać za oznaki trwającego uczucia. Trzeba zwrócić uwagę, czy partner okazuje szacunek, w jaki sposób się zwraca, czy odpowiada na pytania, czy też całkowicie ignoruje kobietę.

Wierność. Oznaką miłości, zwłaszcza przeżywającej kryzys, jest dochowanie wierności. Jeśli pomimo kłótni i nieporozumień chłopak nie szuka pocieszenia w ramionach innej dziewczyny, to zdecydowanie dobrze wróży dla związku. Jeśli natomiast przy pierwszej lepszej okazji umawia się z koleżanką, deklarowane przez niego uczucia raczej nie są szczere.

Czułość. Zakochany chłopak na pewno jest dla swojej dziewczyny czuły i opiekuńczy. Nawet nieporozumienia nie mogą powodować, że partner nagle zacznie się zachowywać gburowato i chamsko. Takie sygnały na pewno nie świadczą o miłości. Kochający chłopak zawsze znajdzie okazję do okazania dziewczynie odrobiny czułości – pocałunku, przytulenia, miłego esemesa.

Poświęcenie. O miłości może również świadczyć stopień poświęcenia dla związku. Jeśli na przykład chłopak ma dużo zajęć, jest zmęczony, a mimo to zawsze znajdzie chwilę, żeby spotkać się z dziewczyną czy przynajmniej do niej zadzwonić, na pewno jest zakochany. Podobnie jeżeli partner potrafi zrezygnować z czegoś ważnego dla swojej dziewczyny, na przykład z jakiegoś wyjazdu kiedy ona jest chora, można sądzić, że kocha swoją wybrankę.

Czy znacie inne sposoby na sprawdzenie czy druga osoba jeszcze coś do Was czuje? Koniecznie podzielcie się nimi w komentarzu!

OCENA
3.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 3 =