Jak uniknąć wpadki na randce?

Miłość    
ocena
Kiedy wybieramy się na randkę, mamy nadzieję wypaść jak najlepiej. Starannie się przygotowujemy, dobieramy odpowiedni strój i obmyślamy ewentualne tematy rozmów. Wszystko po to, żeby zyskać szansę na kolejne spotkanie z osobą, która przyprawia nas o szybsze bicie serca. Równie ważna jest jednak świadomość, czego nie powinniśmy robić na randce, aby nie stracić w oczach potencjalnego partnera czy partnerki.

Jak uniknąć wpadki na randce?

sxc.hu

Taktownie ustalcie, kto za co płaci. Oczywiście najbardziej standardową opcją jest regulowanie wszelkich rachunków przez mężczyznę. Jeżeli jednak chodzi o parę nastolatków, którzy nie dysponują wielkimi funduszami, jak najbardziej na miejscu jest zaproponowanie przez dziewczynę podziału kosztów. Sugestia ta powinna jednak wyjść ze strony kobiecej. Jeśli zaś taka propozycja nie padnie, najlepiej aby chłopak wybrał taką formę spędzenia czasu, na jaką będzie go stać. Z kolei jeśli dziewczyna będzie chciała za siebie zapłacić, a partner stanowczo odmówi, powinna na to przystać. Wykłócanie się w kawiarni o to, kto ma zapłacić rachunek nie będzie bowiem najlepszym wspomnieniem.

Nie poruszajcie nazbyt osobistych tematów. Ważną zasadą, o jakiej należy pamiętać zwłaszcza na pierwszej randce jest unikanie osobistych zwierzeń i wymuszanie ich na drugiej stronie. Często to kobiety mają tendencję do takiego zachowania. Tymczasem mężczyźni nie znoszą wypytywania ich o przeszłość. Najlepiej wykazać się tu odrobiną cierpliwości i pozwolić partnerowi samodzielnie wybrać moment, w którym zdradzi nam osobiste szczegóły ze swojego życia.

Zachowujcie wszystkie zasady kultury osobistej. Najwięcej wpadek na randkach zdarza się podczas wspólnego posiłku. Wszelkiego rodzaju siorbanie, cmokanie i jedzenie palcami jest naprawdę niedopuszczalne. No chyba, że to ostatnie dotyczy pizzy. W każdym razie należy bardzo dbać o zachowanie kultury. Na pewno dobrze jest również przypomnieć sobie podstawowe reguły savoir-vivre’u. Pamiętajmy, że to kobieta pierwsza podaje rękę, mężczyzna natomiast otwiera przed nią drzwi, podaje jej płaszcz i prowadzi ją do stolika.

Unikajcie zbyt poufałych gestów. Przyczyną nieporozumienia na randce może się również stać posuwanie się do zbyt poufałych gestów. Oczywiście wszystko zależy od sytuacji i rzeczy do których niektórzy dojrzewają tygodniami, dla innych par będą naturalne już na pierwszym spotkaniu. Ważne jednak, aby uważnie obserwować reakcję drugiej strony.

Nie wpraszajcie się do domu. Na pewno naleganie na wizytę w czyimś domu nie będzie najlepiej widziane. Powinniśmy raczej poczekać na zaproszenie. Poza tym wpraszanie się późną porą może być odczytane przez partnera jako propozycja seksu. Zastanówmy się więc, zanim na pierwszej randce zaproponujemy partnerowi kieliszek wina u niego w mieszkaniu.

A Wam, jakie wpadki na randce się przydarzyły?

OCENA
3.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =