Jak utrzymać związek?

Miłość    
ocena

Kiedy zdarza się nam obserwować na ulicy parę ludzi w podeszłym wieku, którzy idą pod rękę, często rodzi się w nas pytanie, czy również i nam uda się stworzyć tak trwały związek. Fascynacja osobą partnera, mająca miejsce w pierwszym etapie relacji damsko-męskiej, ma najczęściej charakter erotyczny.

Jak utrzymać związek?

photoxpress.com

Seks łączący dwoje ludzi stanowi tak silną dawkę emocji, że często przesłania wszystkie inne poziomy wzajemnej więzi. Pomimo jednak, że ten element damsko-męskiej relacji jest niezwykle istotny, nie wystarczy on jednak do zbudowania stałego związku. Każdy, nawet najbardziej atrakcyjny kochanek, jeśli poza seksem nie będzie miał nic do zaoferowania, w końcu wyda się nam nieciekawy, a my zaczniemy się rozglądać za kimś innym. Co zatem zrobić, aby stworzyć wartościową i trwałą relację z naszym partnerem?

Recepta wydaje się prosta i skomplikowana zarazem. Z pewnością ważnym czynnikiem przyczyniającym się do trwałości miłosnego związku jest zbudowanie wspólnego świata. Niekoniecznie warunkiem jego zaistnienia jest od razu wspólne mieszkanie, samochód i wybór koloru kanapy. Oczywiście rzeczy te są ważne i z pewnością przyjdzie na nie pora, ale należy zacząć od dogłębnego poznania drugiej osoby, do którego niezbędne jest spędzanie ze sobą dużej ilości czasu.

Najlepiej żeby był to czas przeznaczony nie tylko na romantyczne randki, ale także prozaiczne sytuacje, takie jak zakupy czy wspólne przygotowanie obiadu. Bardzo ważnym składnikiem trwałości więzi jest posiadanie wspólnych zainteresowań i pasji. Nic tak świetnie nie wpływa na stan naszych wzajemnych uczuć jak przysłowiowe granie w jednej drużynie. Może to być wspólna jazda na nartach, uczestnictwo w filmowych maratonach albo wymyślanie nowych przepisów kulinarnych. Miłość zyskuje w tym przypadku trwałe umocnienie w postaci przyjaźni. Wpływa to również na wzajemny szacunek i buduje zaufanie partnerów.

Oczywiście stały związek nigdy nie opiera się tylko na dniu dzisiejszym, ale zawsze jest skierowany w przyszłość. Dlatego ogromnie ważne jest posiadanie wspólnych marzeń i planów. Jeśli mamy podobny cel, wszystkie przejściowe kłopoty wydają się prostsze do rozwiązania, na horyzoncie rysuje się bowiem wyśniony szczyt, od którego już tak niewiele nas dzieli. Konieczne są także wspólne starania, jeżeli będziemy bowiem dbać o szczęście partnera, a on będzie dbał o nas, na pewno żadna błaha przyczyna nie zniszczy naszego związku. Z drugiej strony w relacji damsko-męskiej istnieje zawsze jakiś element tajemnicy, który sprawia, że nie wiadomo dlaczego właśnie te, a nie inne osoby przypadły sobie do gustu. Podobnie nigdy nie dowiemy się do końca, co sprawia, że czasem nasze związki trwają latami, a czasem kończą się już po kilku spotkaniach. Zawsze jednak warto zrobić wszystko, co w naszej mocy, aby tym razem nasze szczęście z partnerem było naprawdę trwałe.

Jak myślicie, co trzeba robić, aby mieć trwały związek? Jakie starania trzeba podjąć?

OCENA
4.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =