Jak wyznać miłość?

Miłość    
ocena

Wyznanie miłości nie jest dla każdego łatwe i wielu osobom, pomimo szczerości uczuć z trudem przychodzi wypowiedzenie słów „kocham cię”. Nie ma w tym nic dziwnego. Uczucia i mówienie o nich jest bardzo delikatną i wymagającą wyczucia sprawą. Poza tym wyznanie miłości nie jest związane tylko z samymi słowami. Pociąga za sobą pewną odpowiedzialność, swego rodzaju konsekwencje wynikające z przejścia związku na inny, wyższy i poważniejszy etap. Jednak nieśmiałość, wahanie lub skrępowanie mogą znacznie utrudnić wyznanie uczuć drugiej osobie.

Jak wyznać miłość?

photoxpress.com

Co zatem zrobić, kiedy przepełnia nas uczucie i chcemy wyznać je tej jednej jedynej, ukochanej osobie, jednak nie wiemy jak to zrobić, kiedy i w jakim miejscu? Najważniejsze jest, aby uczucia okazywać delikatnie i stopniowo, to bardzo czuła sfera każdego człowieka i nawet usłyszenie upragnionego „kocham cię” może wprawić w skrępowanie, zdziwienie lub szok. Rady tej powinny w szczególności trzymać się kobiety. Mężczyźni nie są zbyt prości w tzw. obsłudze i wbrew temu, że uchodzą, a co więcej chcą uchodzić, za odważnych i twardych zdobywców, bardzo łatwo ich zranić lub zniechęcić. Wynika to z tego, że zawsze chcą wygrywać i dominować, także nad kobietą. Dlatego kiedy to kobieta pierwsza wyzna mężczyźnie uczucie powinna liczyć się z tym, że poczuje się on urażony, zraniona zostanie bowiem jego męska duma.  Wielu mężczyzn nie może sobie z tym poradzić, boją się, że już zawsze w oczach ukochanej będą uchodzić za mięczaków nie potrafiących wziąć sprawy w swoje ręce i decyduje się wycofać ze związku. Również z tak błahego powodu.

Zatem decydując się już na wyznanie swojej ukochanej miłości mężczyzna powinien zrobić wszystko aby była to chwila wyjątkowa i aby już na zawsze zapadła kobiecie w pamięci. Kobiety mają bowiem bardzo wrażliwą pamięć jeżeli chodzi o uczucia i tego rodzaju przeżycia zapamiętują na zawsze. Dlatego mężczyzna powinien zrobić wszystko, aby jego wyznanie uczuć było wyjątkowe i niezapomniane.

Innym ważnym aspektem jest miejsce, w którym kobieta pozna uczucia i zamiary swojego ukochanego. Jest to o tyle ciekawa sprawa, że z jednej strony powinno to być równie wyjątkowe i warte zapamiętania miejsce, a z drugiej strony wiele kobiet do końca życia wspomina pierwsze, ciche, niemal wyszeptane „kocham cię” w kolejce w supermarkecie lub w pokoju gościnnym po imieninach u cioci. W rzeczywistości nie miejsce jest ważne. Ważny jest ton jakim miłość zostanie wyrażona, sposób zachowania, aby o miłości nie tylko mówić, ale także okazywać ją w czynach oraz sposób w jaki zostanie to wypowiedziane.

Trudne i bardzo bolesne jest nieodwzajemnienie uczucia przez partnera. Należy liczyć się z tym, w sytuacji odmowy lub niezbyt pozytywnej reakcji, nie należy reagować nerwowo, zmuszać, pytać o powody ani robić awantur. Miłość to bardzo wyjątkowe uczucie, nikogo nie należy do niego zmuszać.

W jaki sposób wyznaliście miłość swojej ukochanej osobie? Czekam na Wasze komentarze.

OCENA
3.83
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 4 =