Jak zakończyć romans?

Miłość    
ocena

Kiedy mówimy „romans” w naszej głowie pojawiają się raczej pozytywne skojarzenia: szalona miłość, nieokiełznana namiętność i czysta rozkosz. Czasami jednak romans oznacza też cierpienie, zwłaszcza jeśli w tle stale znajduje się nasz stały partner. Po chwilach wielkiego upojenia zaczynają się więc pojawiać myśli o przerwaniu erotycznej przygody. Jak wtedy zakończyć romans? Zastanówmy się nad kilkoma możliwymi wariantami.

Jak zakończyć romans?

pixabay.com

Zrób to z szacunkiem, ale stanowczo. Najważniejsze to szczere wyjaśnienie kochankowi własnego postanowienia. Najlepiej unikać gwałtownych scen, ale nie powinno się również lekceważyć uczuć drugiej strony, zwłaszcza jeśli ta wcale nie chce się rozstać. Jednocześnie nie można okazać wahania i wysyłać sprzecznych sygnałów. Każdy zasługuje na szczerość, więc nie powinno się mu dawać złudnych nadziei.

Nie kontaktuj się z kochankiem. Jeżeli już wszystko zostanie wyjaśnione, za wszelką cenę bądź konsekwentna w swojej decyzji. Nie dzwoń do niego, ale także nie odbieraj telefonów i nie odpisuj na esemesy. Musisz dać sobie i jemu czas na dojście do równowagi. Nawet jeśli wydaje Ci się, że czujesz się na siłach, żeby zdobyć się na niewinną rozmowę, pamiętaj, że pod jej wpływem romans może się nagle odrodzić.

Unikaj miejsc, gdzie możesz go spotkać. Bardzo ważne jest również unikanie wspólnych spotkań, przynajmniej w początkowym etapie. Z pewnością za jakiś czas taka okoliczność nie będzie już bardzo emocjonująca, musi jednak upłynąć pewien okres. Unikaj zatem jego ulubionych pubów, ławeczek w parku i stałej trasy do pracy. Brak fizycznej bliskości pomoże Ci nabrać do niego dystansu.

Nie żyj wspomnieniami. Nie rozpamiętuj przeszłości. Nie przeglądaj zdjęć i nie wracaj myślami do wspólnych chwil. Na początku musisz odciąć się od tego, co było. Nie chodzi o to, żeby uznać, że romans nic nie znaczył, ale chwilowe zapomnienie może przynieść bardzo wiele dobrego. Skup się raczej na tym, co dopiero nastąpi w Twoim życiu. Ustalaj jak najwięcej planów na przyszłość.

Znajdź sobie hobby. W zakończeniu romansu może pomóc znalezienie sobie jakiejś pasji. Ważne, aby się skupić na określonych czynnościach, które będą pochłaniać wiele energii. Cokolwiek to będzie: taniec, nauka języka czy joga – ważne, aby skutecznie odpędzało niepotrzebne lęki.

UWAGA!

Najistotniejsze aby pamiętać, że każdy koniec jest jednocześnie początkiem czegoś nowego. Nie należy go zatem traktować w kategoriach porażki, ale raczej wyzwania na przyszłość.

Musieliście kiedyś zmierzyć się z podobną sytuacją? Jak sobie poradziliście?

OCENA
4.40
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 3 =