Jak zapomnieć o zdradzie żony lub męża?

Miłość    
ocena

Zdrada małżeńska to jedno z najbardziej traumatycznych doświadczeń. Osoby zdradzone czują się nie tylko oszukane, ale także poniżone. Zdrada jest bowiem odbierana przez kobiety jako odrzucenie ich kobiecości, zaś mężczyźni widzą w niej swoją męską porażkę. Jak zatem zapomnieć o zdradzie?

Jak zapomnieć o zdradzie żony lub męża?

sxc.hu

Rozstanie. Wiele osób uważa, że najbardziej skuteczna metoda na poradzenie sobie ze świadomością, że zostało się zdradzonym, polega po prostu na zakończeniu małżeństwa. Jeżeli osoba zdradzona nie jest w stanie przebaczyć swojemu partnerowi, rozwód może przywrócić utracone poczucie wartości. Następuje w tym wypadku radykalne odcięcie od bolesnej przeszłości.

Uzewnętrznienie emocji. Jeżeli małżeństwo podejmie decyzję o ratowaniu związku, ważne aby osoba zdradzona dała sobie prawo do wyrażenia wszystkich swoich negatywnych emocji. Naturalne są przecież w tej sytuacji uczucia takie, jak złość, ból i rozczarowanie. Okoliczności są jasne: małżonek zawiódł na całej linii. Powinien więc pozwolić swojej drugiej połowie ujawnić wszystkie emocje. Pozorna zgoda na pewno nie pomoże zapomnieć zdrady, a nawet może stać się przyczyną rozstania w późniejszym czasie.

Przepracowanie problemu. Po początkowym etapie silnych emocji związanych z szokiem, że najbliższa osoba zawiodła zaufanie, następuje kolejna faza. Polega ona na gruntownej przebudowie związku. Jeśli w naszej relacji pojawiła się zdrada, to znaczy, że fundamenty związku nie byłe tak silne, jak sądziliśmy i należy je na nowo sformułować. Chodzi zatem o ustalenie nowych zasad, a także kontrolowanie, czy te zasady są przestrzegane. Ważne, aby nie stosować tu reguły odwetu – zdrada za zdradę zwykle nie kończy się najlepiej. Nie chodzi także o to, żeby wcielać się w rolę policjanta nieustannie kontrolującego własnego więźnia. Nowych zasad powinny przestrzegać obie strony. Być może w związku zabrakło na przykład rozmowy i zdradzający po prostu poczuł się osamotniony. W tym wypadku należy próbować naprawić to, co się nie udało.

Uśpienie wewnętrznego krytyka. Kiedy już się wyżalimy i ustalimy nowe reguły, nastąpi etap najważniejszy – czyli uwolnienie się od zdrady. Chodzi przede wszystkim o danie sobie wzajemnego prawa do szczęścia. Konieczne jest jednak w tym celu uśpienie naszego wewnętrznego krytyka, który na przemian wpędza nas w poczucie winy i przypomina o winie drugiej strony. Musimy sobie pozwolić na rozpoczęcie wszystkiego na nowo – wtedy zapomnimy o zdradzie.

Czy udałoby Wam się zapomnieć i wybaczyć zdradę żony lub męża? Jak myślicie? Wypowiedzcie się w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =