Jak zerwać, by nie zranić drugiej osoby?

Miłość    
ocena

Pewnego dnia, po okresie miłosnego upojenia i pierwszej fascynacji, wszystkie emocje nagle opadają. Zaczynają nam krążyć po głowie myśli na temat tego, by zerwać znajomość. Scenariusz może być oczywiście inny, bardziej skomplikowany, powodów, dla których chcemy zerwać znajomość wiele. Człowiek jest istotą złożoną, skomplikowaną, życie układa się różnie. Zerwanie znajomości nigdy nie jest rzeczą prostą. Jak przeprowadzić rozmowę, by nie zranić drugiej osoby?

Jak zerwać, by nie zranić drugiej osoby?

sxc.hu

Przede wszystkim nie unikaj rozmowy i nie odkładaj jej w nieskończoność, ale też nie zaskakuj nią w najmniej oczekiwanym momencie. Zaplanuj rozmowę i nie odwlekaj tego momentu, mimo że będzie bolesny dla was dwojga. Wybierz miejsce, w którym będziecie mogli spokojnie porozmawiać i nikt trzeci nie będzie wam przeszkadzał oraz znajdź taki moment, kiedy żadne z was nie będzie się musiało spieszyć.

Rozmawiaj szczerze i otwarcie. Wytłumacz powody i przyczyny swojej decyzji tak, aby osoba, którą opuszczasz wiedziała, dlaczego się tak dzieje. Każdy z nas zasługuje na szczere i otwarte przedstawienie sprawy. Wówczas łatwiej jest pogodzić się z decyzją osobie, która jest opuszczana, natomiast ty będziesz czuć ulgę, że zebrałaś się na odwagę bycia szczerą.
Staraj się rozmawiać łagodnie i zrób wszystko, by nie rozstawać się w gniewie i kłótni. Rzuci to cień na całą waszą znajomość. Idealnie jest, kiedy rozstający potrafią docenić chwile spędzone razem i nie chować urazy rozumiejąc, że rozstania są częścią naszego życia. Jeśli jednak nie jesteś w stanie nie wzbudzić żalu i gniewu, postaraj się ze swej strony zrobić wszystko, żeby nie potęgować negatywnych uczuć.

Nie próbuj na siłę zmusić go do reakcji, jakiej byś chciała doświadczyć. Nie wymagaj od niego gotowości do przyjaźni czy zrozumienia wszystkich twoich pobudek. Daj mu czas na przetrawienie twojej decyzji, na zrozumienie, ustosunkowanie się do  niej i nie reaguj na jego ewentualny gniew, gdyż ma on prawo do jego odczuwania.

UWAGA!

Najważniejsze, by postawić sprawę jasno i otwarcie także dlatego, by nie mieć wyrzutów sumienia i nie obwiniać się. Pamiętaj, że człowiek się zmienia, dojrzewa, jest istotą zmienną. Czasem tak bywa, że uczucia, nawet te silne, zmieniają swój charakter. Nie jesteśmy w stanie się zmuszać do uczuć i nie powinniśmy być z kimś jedynie ze względu na poczucie winy, jakie decyzja o rozstaniu w nas wywołuje. Takim podejściem do sprawy wyrządzamy krzywdę nie tylko osobie z którą jesteśmy, ale i samemu sobie. Poza tym braku uczucia nie da się ukrywać. Lepiej więc nie przedłużać związku, w którego perspektywie rozstanie jest nieuniknione. Tak będzie lepiej dla was dwojga.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =