Jak zmniejszyć libido?

Miłość    
ocena

Zwykle kochankowie poszukują wszelkich sposobów na zwiększenie częstotliwości swojego współżycia. Czasami jednak, kiedy jedna ze stron ma naprawdę wysokie libido, pojawia się problem przeciwny. Mianowicie: co zrobić, aby skutecznie zmniejszyć pożądanie, które wydaje się nie do opanowania?

Jak zmniejszyć libido?

photoxpress.com

Trzeba powiedzieć, że istnieją środki farmakologiczne, które obniżają poziom libido, jednak są one stosowane w wyjątkowych sytuacjach. Jedną z nich jest leczenie dewiacji seksualnych, w trakcie którego stosuje się leki zmniejszające popęd. Oczywiście wiele codziennych sytuacji również odbiera nam ochotę na seks: stres, przepracowanie, używki, złe relacje z partnerem. Wszystkie te czynniki nie należą jednak do najprzyjemniejszych i raczej nie życzylibyśmy sobie, żeby mieć z nimi często do czynienia.

Jeżeli zatem chcemy zmniejszyć nasze libido, a jednocześnie zachować dobre samopoczucie, najlepszym sposobem będzie wysiłek fizyczny. Uprawianie sportu i codzienna wyczerpująca aktywność powinny nieco osłabić nasze erotyczne potrzeby. Poza tym dobrze jest zaangażować się na poważnie w jakieś przedsięwzięcie, na którym będziemy skupiać całą naszą uwagę. Może to być działalność artystyczna czy znalezienie nowych zainteresowań.

U kobiet libido zmniejsza zwykle stosowanie antykoncepcji hormonalnej. Niektóre badania pokazują nawet, że panie, które biorą tabletki mają większą skłonność do wybierania pewnego typu partnerów: bardziej delikatnych i subtelnych. Podświadomie zatem zwracają one uwagę na mężczyzn, którzy zdają się nie posiadać wysokiego poziomu testosteronu, a co za tym idzie wysokiego libido.

libidoFot. photoxpress.com

U mężczyzn w regulowaniu popędu również można stosować środki hormonalne, oczywiście tylko wtedy, gdy w wyniku badań okaże się, że doszło do zaburzeń hormonalnych, które powodują, że męski popęd jest nienaturalnie wysoki. Konieczne jest zatem odwiedzenie seksuologa, aby uzyskać odpowiednią diagnozę.

Jeżeli natomiast nadmierne pożądanie bywa wynikiem złych relacji w związku, najważniejsza jest wtedy terapia partnerska. Dzieje się tak wtedy, gdy ktoś próbuje wyrównać wszelkie braki więzi ze swoją drugą połową za pomocą częstego współżycia. Taka strategia nie przynosi jednak oczekiwanego efektu i obok problemu z emocjami, pojawia się dodatkowo problem z seksem.

Można zatem powiedzieć, że metoda radzenia sobie z nadmiernym popędem musi być ściśle uzależniona od jego przyczyn, czyli odpowiedniej diagnostyki. Nie warto w tym zakresie robić niczego na własną rękę, bo być może powód naszego zachowania jest zupełnie inny niż podejrzewamy.

Jesteście zadowoleni z pożycia seksualnego?

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =