Jakich błędów unikać na pierwszej randce?

Miłość    
ocena
Pierwsza randka jest jak egzamin wstępny. Jeśli przejdziemy go pomyślnie, dostaniemy szansę na dalszą edukację, czyli będziemy mieli okazję poznać się bliżej, a nawet stworzyć szczęśliwy, trwały związek. Warto zatem dołożyć wszelkich starań, aby zaprezentować się w oczach drugiej osoby od jak najlepszej strony. Jakich błędów należy unikać na pierwszej randce? Koniecznie trzeba zapoznać się z listą możliwych wpadek.

Jakich błędów unikać na pierwszej randce?

sxc.hu

Nietrafiony pomysł na wspólne spędzenie czasu. Wybranie odpowiedniej formy rozrywki na pierwszej randce to połowa sukcesu. Jeśli na przykład kobieta nie znosi filmów sensacyjnych, a mężczyzna zaprosi ją właśnie na takie kino, trudno wyobrazić sobie, że wyjście będzie należało do udanych. Warto więc zorientować się, jaki typ spędzania wolnego czasu preferuje nasz wybranek czy wybranka. Pozwoli nam to uniknąć totalnego nieporozumienia.

Nuda. Nie ma nic gorszego na pierwszej randce, jak upiorna cisza, która im dłużej trwa, tym bardziej staje się nieznośna. Przed spotkaniem najlepiej przemyślmy dokładnie, o czym będziemy rozmawiać. Jeśli jesteśmy z natury małomówni, obmyślmy wręcz listę ewentualnych tematów. Warto również przypomnieć sobie jakieś zabawne dowcipy, które w razie czego rozładują napiętą atmosferę.

Nachalność. Na pierwszym spotkaniu bezwzględnie nie wolno być nachalnym. Odnosi się to przede wszystkim do narzucania drugiej osobie jakiś poufałych, fizycznych gestów. Jednak nie na miejscu jest także wpraszanie się na kolację do czyjejś rodziny czy propozycja wspólnego wyjazdu. Zasadą pierwszej randki powinien być raczej umiarkowany dystans. Jest to etap, na którym do niczego się nie zobowiązujemy i w każdej chwili możemy się wycofać.

Egoizm. Należy uważać, aby podczas rozmowy zachować odpowiednie proporcje we własnych wypowiedziach. Chodzi mianowicie o to, aby nie mówić bez przerwy o sobie, swoich zainteresowaniach, podróżach i planach. Druga strona może bowiem odczytać takie zachowanie jako brak ciekawości jej osobą, a nawet samolubstwo. Przyjmijmy raczej odwrotną taktykę, zadawajmy wiele pytań świadczących o naszej chęci bliższego poznania partnera czy partnerki.

Obmawianie byłego partnera. Na pierwszej randce niedopuszczalne jest mówienie źle o byłym partnerze. Osoba, z którą się spotkamy może bowiem pomyśleć, że w przyszłości równie negatywnie będziemy się wyrażać o niej. Ostrożnie zatem z wszelkimi intymnymi zwierzeniami. Na to z pewnością przyjdzie czas później.

Jaki błąd według Was dyskwalifikuje na pierwszej randce? Podzielcie się swoimi doświadczeniami w tym względzie.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =