Jakie są rodzaje zdrady?

Miłość    
ocena

Zdrada jest dość uniwersalnym pojęciem, ponieważ określenia tego używamy w różnych sytuacjach, kiedy ktoś świadomie naruszy nasze zaufanie. Oczywiście zdradę najczęściej odnosimy do dziedziny związków erotycznych. Można tu pokusić się o wyróżnienie przynajmniej kilku podstawowych rodzajów niewierności.

Jakie są rodzaje zdrady?

sxc.hu

Zdrada realna. Najczęściej kiedy mówimy o zdradzie, mamy na myśli seks poza stałym związkiem. Może to być zarówno przypadkowy kontakt erotyczny, jak i dłuższy romans. Zasadnicza cecha tej zdrady polega na tym, że kochankowie spotykają się ze sobą i spędzają wspólnie czas.

Zdrada wirtualna. Innym rodzajem niewierności jest zdradzanie w sieci. W tym wypadku nie dochodzi do bezpośredniego kontaktu między kochankami, ale porozumiewają się oni za pośrednictwem komputera – poczty mejlowej, czatów, facebooka, gg czy skype’a. Można tu również zaliczyć korzystanie z erotycznych esemesów czy seks telefonów.

Zdrada fizyczna. Jeśli zdrada sprowadza się jedynie do wymiaru cielesnego (niezależnie czy chodzi o kontakt wirtualny, czy realny) mamy do czynienia ze zdradą fizyczną. Klasycznym przykładem tego typu niewierności jest korzystanie z usług agencji towarzyskich.

Zdrada emocjonalna. Jeżeli z kolei nie dochodzi do zbliżenia seksualnego, ale ktoś inny niż partner zaczyna zajmować najważniejszą pozycję – to znaczy staje się obiektem tęsknot, powiernikiem tajemnic, doradcą i platonicznym kochankiem, wtedy mówimy o zdradzie emocjonalnej.

Niejednoznaczne granice. Najczęściej jednak trudno wskazać wyraźne granice, które odróżniałyby od siebie wszystkie modele zdrady. Zdrada fizyczna często łączy się na przykład również z wielkimi emocjami i uczuciowym zaangażowaniem, zwłaszcza w przypadku romansu. Zdrada cielesna niejednokrotnie zaczyna się z kolei w świecie wirtualnym. Sieć może być miejscem nawiązania kontaktu, natomiast w późniejszym etapie często dochodzi do realnego kontaktu i seksu. Można też sobie wyobrazić sytuację, kiedy spotkania o typowo erotycznym podłożu przeradzają się w głębszy związek. Dzieje się tak dlatego, że trudno oddzielić sprawy seksu od uczuć i życie realne od wirtualnych kontaktów. Internet tak dalece wpisał się w nasze życie codzienne, że nie sposób wyobrazić sobie izolacji od tego, co dzieje się w sieci. Żyjemy niejako na dwóch poziomach i wiele osób traktuje swoją aktywność na facebooku czy innych serwisach jako integralną część własnego świata.

Czy znacie inne rodzaje zdrady? Opowiedzcie nam o nich!

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =