Kocham dwóch mężczyzn - co zrobić?

Miłość    
ocena

Miłość w wydaniu kobiecym, wbrew powszechnie obowiązującym przekonaniom, miewa niezwykle osobliwe oblicza. Najczęściej uważa się bowiem, że płeć piękna lokuje swoje uczucia w osobie jednego wybranka, któremu pozostaje wierna przez długie lata, a nawet przez całe życie.

Kocham dwóch mężczyzn - co zrobić?

photoxpress.com

Tymczasem, jak twierdzi niekwestionowany autorytet w dziedzinie psychologii głębi - Carl Gustav Jung, kobieca seksualność jest monogamiczna jedynie na poziomie świadomym, natomiast podświadomie emanuje pragnieniem posiadania wielu mężczyzn jednocześnie. Nic dziwnego więc, że często zdarzają się sytuacje, kiedy owa nieświadoma sfera pragnień bierze górę nad zdrowym rozsądkiem i gorące uczucie, jakim kobieta obdarza jednego osobnika płci męskiej wcale nie koliduje z miłością wobec drugiego wybranka.

Tyle teoria, jednakże fakt, że kobiecą poligamię można racjonalnie wyjaśnić nie rozwiązuje niestety problematyczności interesującej nas sytuacji. Jak bowiem utrzymać taki układ na dłuższą metę bez ranienia uczuć obu zaangażowanych wybranków? Wiadomo przecież, że mężczyźni, choć sami często wikłają się w miłosne trójkąty i niejednokrotnie miewają erotyczne fantazje o seksie z dwiema partnerkami, w tak zwanych „poważnych” związkach nie tolerują żadnej konkurencji. Oczywiście czas trwania takiej sytuacji jest w dużej mierze uzależniony od stopnia bliskości, w jakiej pozostają wszystkie zainteresowane strony. Jeżeli bowiem kobieta sypia tylko z jednym z mężczyzn, natomiast z drugim łączy ją relacja o charakterze czysto platonicznym, stan ten może być kontynuowany w nieskończoność i to często bez żadnych konsekwencji ubocznych. Najczęściej bowiem jeden z mężczyzn jest w tym przypadku partnerem życiowym, drugi zaś pełni rolę wiecznego adoratora. Sprawa jednak komplikuje się w momencie, gdy w obu przypadkach wchodzi w grę seks, zwłaszcza jeśli mężczyźni prezentują różnorodne temperamenty.

Kobieta może wtedy rzeczywiście nie wiedzieć, czy bardziej odpowiada jej czuły i delikatny pan X, czy też gorący pan Y. Życie jednak ma swoje nieubłagane prawa i wcześniej, czy później trzeba będzie dokonać trudnego wyboru. Najlepiej podejść do sprawy naprawdę poważnie i dokładnie rozważyć, w który związek naprawdę warto zainwestować i coś dla niego poświęcić. W  przeciwnym razie może się okazać, że obaj kandydaci do serca wybranki stracą cierpliwość i ulotnią się, pozostawiając po sobie jedynie wspomnienia.

Gdzie szukacie porad na temat miłości i związków? Skąd czerpiecie informacje?

OCENA
3.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =