Mąż zdradził mnie z moją przyjaciółką - co robić?

Miłość    
ocena

Zdrada męża z przyjaciółką to sytuacja podwójnie trudna. W jednym momencie zostaje podważona nie tylko miłość, ale także przyjaźń. Zwykle to przyjaciółka jest tą osobą, u której kobieta może szukać wsparcia, kiedy przyłapie mężczyznę na niewierności. Tymczasem w tym wypadku okazuje się ona wrogiem. Jak sobie z tym poradzić?

Mąż zdradził mnie z moją przyjaciółką - co robić?

photoxpress.com

Dlaczego ona? Kobieta w tych okolicznościach przede wszystkim zadaje sobie pytanie, dlaczego mąż był tak perfidny i poszedł do łóżka z jej przyjaciółką. Wbrew pozorom takie sytuacje nie zdarzają się rzadko. Częste spotkania we wspólnym towarzystwie sprzyjają wzajemnemu zbliżeniu. Mężczyznę zaczyna fascynować przyjaciółka żony i jeśli pozwolą sobie na złamanie zasad, może dojść do romansu. Problem leży jednak w samej granicy, która została bezprawnie przekroczona. Obwinianie tylko jednej ze stron – na przykład nieuczciwej koleżanki byłoby tu uproszczeniem. Być może ona go kokietowała, ale on jednak świadomie temu uległ.

Dlaczego on? Zdradzona żona odczuwa słuszną wściekłość na nieszczerą przyjaciółkę, która chciała ukraść jej męża. Dla własnego spokoju kobieta powinna porozmawiać z koleżanką i wysłuchać jej wersji. Nawet jeżeli będzie to ostra kłótnia, bezpośrednie wyrzucenie z siebie tego, co leży na sercu, może przynieść żonie pewną ulgę. Nazwanie rzeczy po imieniu jest niezawodnym sposobem na zachowanie twarzy w takiej sytuacji.

Miłość czy przyjaźń? Kobieta musi wreszcie podjąć decyzję co do dalszych losów obu relacji. Zwykle nie da się uratować przyjaźni i miłości jednocześnie. Poza tym przyjaźń rządzi się nieco innymi prawami niż miłość. Oczekujemy od niej, że przetrwa najgorsze burze. Kobiety miewają wielu partnerów, a przyjaciółka jej sekunduje, doradza, słucha jej zwierzeń. Jeżeli jednak sięgnie po jej męża, raczej nie ma szans na wybaczenie. Trzeba też pamiętać, że jeśli małżeństwo zostanie uratowane, żona będzie odczuwać nieustanny dyskomfort wywołany obecnością kochanki we wspólnym życiu. Przyjaciółka będzie już nie tylko zdrajczynią, ale potencjalnym zagrożeniem dla związku. Najczęściej zatem dochodzi w takiej sytuacji do zerwania przyjaźni.

Ani jedno, ani drugie. Niektóre kobiety mogą się zdecydować na radykalne rozwiązanie problemu i uznać, że zostały za mocno zranione, by nadal trwać w małżeństwie i w przyjaźni. Oczywiście jest to trudny wybór, ale odbudowanie życia po takim doświadczeniu bywa szczególnie satysfakcjonujące i wzmacnia kobietę wewnętrznie.

Czy wybaczyłybyście zdradę mężowi i przyjaciółce? Wyraźcie swoją opinię w komentarzu!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Mój mąż mnie zdradził z moja przyjaciółka jesteśmy dalej razem ale mu nie wybaczylam i nie wiem czy kiedykolwiek mi się to uda bardzo mnie to boli bo pod moim nosem działo się to dwa lata a ja dopiero niedawno to odkrylam

~ Aneta / 2016-05-28 15:39:58
oceń komentarz: (1) (0)