Mój chłopak ma problemy z erekcją

Miłość    
ocena

Problemy z erekcją zawsze wzbudzają niepokój, nie tylko u chłopaka, ale także u jego partnerki. On martwi się, że nie stanął na wysokości zadania, a ona, że nie jest wystarczająco atrakcyjna, żeby pobudzić mężczyznę. Co zatem może zrobić dziewczyna, jeśli jej chłopak ma kłopoty ze wzwodem?

Mój chłopak ma problemy z erekcją

photoxpress.com

Trudny pierwszy raz. Młody chłopak może mieć problemy z erekcją przede wszystkim podczas pierwszego kontaktu intymnego z kobietą. Taka sytuacja jest jak najbardziej normalna. Mężczyzna traktuje inicjację seksualną jako sprawdzenie własnej męskości, dlatego przeżywa w związku z nią ogromny stres. Jeżeli w dodatku ma się pierwszy raz kochać z dziewczyną, na której mu bardzo zależy, nadmiar motywacji może paradoksalnie zakłócić erekcję. Dziewczyna powinna więc w takich okolicznościach przede wszystkim potraktować chłopaka ze zrozumieniem i okazać mu wsparcie. Najlepiej zupełnie zbagatelizować taki incydent i o nim zapomnieć.

Odprężenie i zaufanie. Problemy z erekcją mogą się również przydarzyć chłopakowi będącemu w dłuższym związku. Często jest to reakcja na jakieś stresujące wydarzenie, na przykład w pracy lub w życiu osobistym. W takim wypadku kłopoty ze wzwodem są zwykle przejściowe i przy odpowiedniej postawie partnerki mijają bez śladu. Ważne zatem aby sypialnia była przede wszystkim miejscem relaksu i wzbudzała skojarzenia z doznawaniem przyjemności. Dziewczyna nie powinna zaniżać męskiego poczucia wartości, wypominać mu jego niemocy, a już bezwzględnie nie wolno żartować z podobnych problemów.

Zadbanie o zdrowie. Jeżeli kłopoty w sypialni trwają przez dłuższy czas, dziewczyna może zasugerować partnerowi wizytę u lekarza. Czasami już zwykłe badania kontrolne mogą przynieść rozwiązanie. Często na problemy z erekcją wpływają bowiem takie schorzenia, jak cukrzyca, nadciśnienie czy ogólne choroby układu krążenia. Niekorzystnie na potencję działa też nadużywanie alkoholu lub nadmiar nikotyny. Często zatem zwykła zmiana diety i trybu życia może przynieść świetne rezultaty. Niejednokrotnie zaburzenia erekcji są również związane z przerostem prostaty, chociaż tego typu problemy pojawiają się głównie u starszych mężczyzn.

Wspólna konsultacja u specjalisty. Jeżeli zaś okaże się, że chłopak jest okazem zdrowia, jedynym sensownym wyjściem będzie namówienie go do wizyty u seksuologa. Specjalista określi bowiem, z czego wynikają zaburzenia i zaleci określone postępowanie. Dobrze, żeby dziewczyna towarzyszyła chłopakowi w takim spotkaniu. Jest to bowiem wspólny problem i we dwójkę na pewno łatwiej go będzie rozwiązać.

Czy byłyście kiedyś w podobnej sytuacji? Jak poradziłyście sobie w tej krępującej sytuacji? Opowiedzcie nam o tym!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =

Z mężem przekonaliśmy się, jak stres może negatywnie wpłynąć na seks. Do tego stopnia męża zblokowało, że musiał szukać pomocy u lekarza. Wcześniej brał jakieś suplementy bez recepty, ale nic się nie poprawiło. Od lekarza dostał maxigrę go i to całkowicie rozwiązało problem z erekcją. Nasze pożycie wróciło do normy

~ abi / 2016-09-26 11:36:31
oceń komentarz: (0) (0)