Nowa miłość po rozwodzie

Miłość    
ocena

Rozwód jest bardzo trudnym wydarzeniem życiowym, ale nie przekreśla on szans na stworzenie udanego związku. Zanim jednak zaczniemy rozglądać się za kolejnym partnerem, zastanówmy się, czego naprawdę oczekujemy. Mamy już na swoim koncie małżeńskie doświadczenia, czy zatem warto szukać miłości na siłę?

Nowa miłość po rozwodzie

photoxpress.com

Prawo do szczęścia. Oczywiście każdy ma prawo do ponownego ułożenia sobie życia. Wszyscy potrzebujemy miłości i o niej marzymy, ale ma ona dla nas tak duże znaczenie właśnie dlatego, że nie zdarza się codziennie. Sam fakt, że nie boimy się kolejnego związku i jesteśmy otwarci na innych ludzi, jest bardzo pozytywny. Oznacza bowiem, że udało nam się przepracować rozwodową traumę i pogodzić się z rzeczywistością. Nie warto jednak spieszyć się z poważnymi decyzjami. Trochę czasu i rozwagi na pewno nam nie zaszkodzi.

Jakość. Po rozwodzie wiemy już, że relacje damsko-męskie są bardzo płynną dziedziną życia. Powodzenie związku zależy od wielu różnych czynników, dlatego żeby przetrwał najgorsze burze, powinien mieć przede wszystkim mocne fundamenty. Taką podstawą jest niewątpliwie miłość i wybór odpowiedniego partnera. Warto zatem czasami być nieco wybrednym, chodzi przecież o nasze życie. Poza tym, jeśli mamy dzieci, nowy partner będzie musiał przejść próbę nie tylko dopasowania się z nami samymi, ale także z naszymi pociechami.

Bezpieczeństwo. Poszukiwanie miłości na siłę nie jest także dobrym pomysłem ze względu na własne bezpieczeństwo. Internetowe fora, portale randkowe i serwisy społecznościowe dają wprawdzie wiele okazji do nawiązania kontaktu z płcią przeciwną, jednak spotkania w realnym świecie niosą ze sobą pewne ryzyko. Trzeba mieć świadomość, że nie wszystkie informacje, które ludzie podają na swój temat, muszą być zgodne z prawdą. Nie powinno się znajomych z czatów zapraszać od razu do domu, ale raczej aranżować spotkania w miejscach publicznych. Bez pośrednictwa profesjonalnego biura matrymonialnego nie możemy też mieć pewności co do rzeczywistego stanu cywilnego danej osoby. Często ludzie będący w formalnych związkach w celu zwiększenia własnej atrakcyjności podają się bowiem za rozwiedzionych.

Obsesja samotności. Najlepszą strategią postępowania jest nieskupianie się na własnej samotności. To o czym obsesyjne myślimy, przybiera w naszej wyobraźni olbrzymie rozmiary i sami uniemożliwiamy sobie rozwiązanie problemu. Jeśli nie będziemy się koncentrować na wykorzystywaniu każdej okazji do szukania miłości, ona sama niespodziewanie się zjawi. Wszystko co robimy na siłę, przynosi zwykle odwrotne skutki w stosunku do zamierzonych.

Czy po rozwodzie warto szukać nowej miłości? Jakie jest Wasze zdanie? Podzielcie się nim w komentarzu!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =