O czym nie rozmawiać na pierwszej randce

Miłość    
ocena
Mamy wiosnę. Natura ponownie budzi się do życia, a wraz z nią i w Was budzą się uśpione dotąd uczucia i emocje. Generalnie jest to czas, który sprzyja nawiązywaniu nowych znajomości. Nim jednak odjedziecie z wybrańcami serca w stronę zachodzącego słońca czeka Was jeszcze kilka randek. Dzięki temu artykułowi dowiecie się jakich tematów absolutnie NIE POWINNIŚCIE poruszać na pierwszej randce.

O czym nie rozmawiać na pierwszej randce

sxc.hu

Otóż.. zawsze w cenie jest spontaniczność. Dobrze, gdy pozwolicie toczyć się rozmowie własnymi torami. W gruncie rzeczy nieplanowane od A do Z spotkania dadzą Wam pełniejszy obraz drugiej osoby. Dadzą również świadectwo temu, czy cokolwiek Was łączy. Urok spotkania natomiast z pewnością popsuje lista skrupulatnie przygotowanych pytań. Nie pozwólcie by Wasz partner poczuł się jak na przesłuchaniu! Poniżej natomiast prezentujemy Wam listę tych pytań, których zadać z pewnością nie powinniście.

1. TWOJE WADY

Logicznym jest, że każdy z Nas chce wypaść jak najlepiej na pierwszej randce. Przecież nikt zdrowy na umyśle nie przychodzi na pierwsze spotkanie z zamiarem przedstawienia wszystkich swoich wad. To tak jakbyś w reklamie telewizyjnej usłyszał – „Nasz samochód jest super, ale strasznie dużo pali, czasami klimatyzacja się psuje oraz zdarza mu się pokazywać błędy na komputerze bez powodu – umów się z naszym dealerem na jazdę próbną już dzisiaj”. Kupiłbyś takie auto? No właśnie! Każdy z nas ma wady i nikt nie jest idealny, ale to nie znaczy, że musimy od razu mówić o swoich słabych stronach.

2. TRAUMATYCZNE PRZEŻYCIA

Zasada numer dwa brzmi : Nie opowiadaj o swoich traumatycznych przeżyciach. Dlaczego? Bo to nie randka z terapeutą! Są dwa wyjścia – albo odstraszysz rozmówcę, albo też sprawisz, że staniesz się w jej oczach ofiarą, której należy współczuć. Z natury pragniemy uchodzić za odpowiedzialnych i odważnych Panów własnego losu. Dlatego poruszanie takiej tematyki nie jest najlepszą taktyką. Ponadto nie masz pewności, że o Twoich życiowych historiach nie będzie zaraz gadać cała okolica. Próbuj budować więź poprzez odnajdywanie wspólnych zainteresowań, pasji.

3. RELIGIA I POLITYKA

Złota zasada – o seksie, religii i polityce się nie dywaguje. Seks wyłączmy tu może z obiegu, gdyż każdy wie, że należy o nim rozmawiać, by poznać wzajemne oczekiwania. Natomiast religia i polityka to tematy z założenia dość silnie nacechowane emocjonalnie. Ich poruszenie i ewentualna dezaprobata wzajemnych poglądów mogą niechybnie doprowadzić do kłótni, a nawet trwale poróżnić! Dla większości ludzi każda z tych kwestii ma ogromne znaczenie i dużą wartość emocjonalną, a to po prostu nigdy nie sprzyja konstruktywnej dyskusji.

4. TWOJE BYŁE ZWIĄZKI

Opowiadanie o swoich byłych związkach jest wręcz nie na miejscu. Nie oszukujmy się. Zazwyczaj nie żyjemy z byłymi partnerami w najlepszych relacjach. Zazwyczaj też rozstajemy się z powodu jakichś niepożądanych, przykrych sytuacji. Jeżeli zaczniemy opowiadać jak było nam źle w poprzednim związku, a co gorsza zaczniemy oczerniać byłego partnera – przegramy. Po pierwsze rozmówca może odnieść wrażenie, że nie pogodziliście się jeszcze z przeszłością, a tym samym nie jesteście gotowi na nowy związek. Po drugie może z góry założyć jak będzie traktowany, jeśli Wam nie wyjdzie. I nie będzie to raczej założenie pozytywne. Dlatego też powinniście milczeć na temat minionych przeżyć. Zostawcie je dla siebie!

5. NIEUDANI ZNAJOMI

Jeśli takowych posiadasz – przemilcz. Skoro nie pałasz do nich sympatią, to dlaczego się z nimi trzymasz? Może dlatego, że jesteś słabym i mało charyzmatycznym człowiekiem, który woli mieć takich znajomych niż żadnych. Rozmówca choć nie musi, może odnieść wrażenie, że w tej ,jak i w innej kwestii, idziesz na łatwiznę i przyjmujesz to, co daje życie, ale niekoniecznie to, co przynosi Ci satysfakcję.

Tematów, których nie powinieneś poruszać jest oczywiście więcej. Jednak jako człowiek inteligentny na pewno rozumiesz przekaz i wydźwięk powyższych komunikatów. Bogatszy o nową wiedzę możesz zatem śmiało rozpocząć randkowanie!

UWAGA!
Artykuł przygotował trener Perfect Dating – największej w Polsce szkoły budowania relacji damsko-męskich www.perfectdating.pl

Czy zaliczyliście jakąś wtopę na pierwszej randce? Opowiedzcie nam o tym!

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =