O czym rozmawiać na pierwszej randce?

Miłość    
ocena

Pierwsza randka z wymarzonym chłopakiem lub dziewczyną to dla każdego nie lada przeżycie. Stres nie pozwala się na niczym skoncentrować, ręce drżą i się pocą, a w głowie kołacze tysiące myśli o czym porozmawiać, żeby się nie ośmieszyć, nie wydać dziwnym, a jednocześnie zrobić dobre wrażenie. I to właśnie tematy rozmów na pierwszą randkę są zwykle największą zmorą ludzi, których czeka to najważniejsze i wymarzone spotkanie z mężczyzną lub kobietą, wzbudzającym zainteresowanie.

O czym rozmawiać na pierwszej randce?

sxc.hu

Bez względu na to o czym planujemy rozmawiać i jak według nas ma przebiegać pierwsza randka, jest pewna lista tematów, których nigdy nie należy na pierwszej randce poruszać. Są to rozmowy o polityce, wierze, religii, dietach i odchudzaniu. To ostatnie dotyczy głównie kobiet, które ze względu na swoje wrodzone zamiłowanie do dbania o linię stają się w tym temacie ekspertkami i potrafią zanudzać nimi swoich rozmówców niemal na śmierć. I choć rzadko się o tym wspomina, szczególnie przy kolejnych randkach, gdy ta pierwsza okaże się udana, nie należy podczas pierwszego spotkania poruszać tematu byłego partnera. Może to sprawić, że druga osoba odniesie wrażenie jakby był to nadal świeży i nie zamknięty temat.

Choć złota zasada mówi, że najważniejsza na pierwszej randce jest spontaniczność i swoboda, warto mimo to przygotować sobie kilka awaryjnych tematów, które można poruszyć, kiedy zapadnie ta niezręczna cisza, a sytuacja stanie się nieco krępująca. Na pewno najbezpieczniejszym tematem jest rozmawianie o własnych zainteresowaniach, zajęciach w wolnym czasie, tym czym druga osoba zajmuje się po pracy lub po szkole. Każdy przecież robi coś poza swoimi obowiązkami, więc może to być doskonałą okazją do poruszenia naprawdę ciekawego i obszernego tematu.

Warto przy tym temacie zapytać o rodzinę i przyjaciół, zapytać jaki jest ich udział w zajęciach, które interesują chłopaka lub dziewczynę. Będzie to naprawdę świetne posunięcie szczególnie wtedy, gdy oboje macie wspólnych znajomych. Mogą oni stać się tematem naprawdę dłuższej, ciekawej i zabawnej rozmowy. Przy czym uważny i wprawny słuchacz już z kilku ciekawych wypowiedzi będzie w stanie wyciągnąć wątki do następnej rozmowy.

Przy okazji zainteresowań można wspólnie odkryć te, które łączą was oboje, możecie razem powspominać związane z nimi przeżycia, czy ciekawe wydarzenia. I choć wiele osób uważa, że rozmawianie o muzyce, książkach czy kinie jest nudne, oklepane i zbyt przewidywalne, jeżeli oboje jesteście sobą naprawdę zainteresowani, warto poruszyć i te tematy. Bez względu na to, co sądzicie na ten temat, każde z was przecież ogląda filmy czy słucha muzyki i nawet jeżeli nie będziecie rozmawiali o podobnych gustach muzycznych, możecie wspólnie skrytykować kiczowate stroje gwiazdek estrady, ich wybryki na imprezach lub podzielić się wrażeniami z nowego filmu Woodego Allena. Na pierwszej randce wszystkie chwyty są w końcu dozwolone. Najważniejsze, aby była ona udana, aby podobała się obojgu i aby po niej nastąpiły kolejne, równie udane spotkania.

O czym rozmawiać z kobietą. Obejrzyj film Sagio.pl:

This Flash Video Player requires the Adobe Flash Player.

Get Adobe Flash player

O czym zazwyczaj rozmawiacie na randkach? Macie jakieś uniwersalne tematy?

OCENA
4.67
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 5 =