Rozmowa na pierwszej randce - porady

Miłość    
ocena

Randka, szczególnie ta pierwsza, oczywiście wywołuje wiele emocji i obaw. Boimy się, że wypadniemy nieciekawie, że nie zrobimy dobrego wrażenia, że nie będziemy wiedzieć o czym rozmawiać. Godzinami wybieramy odpowiedni strój, zastanawiamy się nad uczesaniem, planujemy przebieg rozmowy, wyobrażamy sobie tysiące sytuacji i ich warianty. Takie zachowanie jest naturalne.

Rozmowa na pierwszej randce - porady

sxc.hu

Poznaliśmy kogoś, na kim zaczyna nam zależeć i nie chcemy wszystkiego popsuć, ale pokazać się z jak najlepszej strony. O czym rozmawiać na pierwszej randce? To zagadnienie wydaje się przysparzać najwięcej obaw niedoświadczonym randkowiczom.

Zanim zastanowimy się, jakie tematy można, a jakich nie wolno poruszać na pierwszej randce, trzeba też zdać sobie sprawę z tego, co nam pomoże w jak najbardziej swobodnym zachowaniu się podczas spotkania.

Kwestia stroju nie jest bez znaczenia dla samej konwersacji. Załóż coś, co będzie pasowało do miejsca, do którego się wybieracie. Jeśli spotkacie się w restauracji, załóż coś eleganckiego, jeżeli do kina, ubierz się ładnie, ale nie przesadzaj z wyrafinowaniem, podobnie, jeżeli spotykacie się w parku. Najważniejsze, żeby się dobrze czuć w tym, co nałożymy na siebie, zarówno jeśli chodzi o swobodę, jak i stosowność stroju do okazji oraz miejsca. Wówczas będziemy w stanie zapomnieć o wyglądzie i zająć się rozmową. Jeżeli natomiast będziemy się źle czuć w wybranym stroju i cały czas skupiać się na jego elementach, rozmowa nie będzie naturalna.

Na pierwszej randce nie poruszaj tematów zbyt osobistych. Jest na to jeszcze za wcześnie. Powstrzymaj swoją ciekawość dotyczącą minionych miłości i związków. Na to czas przyjdzie później. Jeżeli rozmowa sama nakieruje się na ten temat – kontynuuj, nie zadawając jednak newralgicznych pytań.

Staraj się nie bombardować pytaniami. Sprawisz w ten sposób, że druga osoba może być skrępowana, może poczuć się jak na przesłuchaniu. Lepiej, żeby rozmowa miała formę konwersacji, nie zaś wymiany nieskończonej ilości pytań.

Na pierwszej randce najlepiej porozmawiać o rzeczach lekkich i przyjemnych, ale dotyczących również nas samych. Wtedy nie będzie ryzyka, że nawiążemy do trudnego i niewygodnego tematu, a jednocześnie w ten sposób dowiemy się czegoś o sobie.

Wskazane są rozmowy na temat zainteresowań, sposobów spędzania wolnego czasu, podróży, książek, filmu. Wszystko to pozwoli na sprawdzenie waszych gustów, upodobań, powie wiele o was samych. W ten sposób przekonacie się, czy chcecie kontynuować znajomość.

Spięcie przed randką może zredukować zdanie sobie sprawy z tego, że druga osoba prawdopodobnie odczuwa podobne emocje i że nie tylko my zastanawiamy się, o czym będziemy rozmawiać. Im szybciej napięcie będzie mijać, a rozmowa stawać swobodna, tym lepsze będą rokowania dla naszego randkowania.

O czym rozmawialiście podczas swojej pierwszej randki? Czy była ona udana?

OCENA
4.25
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =