Rozstanie z rozsądku

Miłość    
ocena

Zwykle rozstaniu towarzyszą ogromne emocje. Koniec miłości to przecież bardzo przykre doświadczenie. Czasami jednak ludzie rozstają się nie dlatego, że ich uczucie wygasło, ale ponieważ jest to w ich sytuacji najlepsza decyzja. Kiedy zatem rozstajemy się z rozsądku?

Rozstanie z rozsądku

photoxpress.com

Dwa różne światopoglądy. Najczęściej pary rozstają się z rozsądku, gdy dzielą je zupełnie różne spojrzenia na świat. Skrajną postać tej sytuacji świetnie oddaje słynny film z Harrisonem Fordem o Amiszach - Świadek, którego główny bohater jako typowy przedstawiciel wielkomiejskiej rzeczywistości nie może zostać ze swoją ukochaną, ponieważ ona nigdy nie zrozumie jego świata.

Różne priorytety życiowe. Powodem rozstania z rozsądku mogą być również zupełnie odmienne wizje przyszłości. Jeżeli na przykład jedna osoba chce prowadzić swobodny tryb życia, który wiąże się z ciągłym podróżowaniem i zmianą miejsca zamieszkania, z pewnością będzie jej trudno utrzymać związek ze spokojnym domatorem. Różnica priorytetów może także dotyczyć odmiennych wyobrażeń na temat samego związku. Mamy z nią do czynienia, gdy jedna strona nie chce formalizować relacji, ale woli luźny układ bez zobowiązań, w którym nie ma miejsca na dzieci, ale priorytetem jest kariera zawodowa. Tymczasem druga osoba marzy o założeniu rodziny.

Różnice wyznaniowe i kulturowe. Rozstania z rozsądku zdarzają się również parom, które dzielą różnice religijne. Oczywiście możliwe jest zawarcie małżeństwa, nawet jeśli narzeczeni nie wyznają jednej wiary, jednak świadomość problemów, które wiążą się z tego typu związkiem może zaważyć na jego dalszych losach. Kłopoty takie mogą się bowiem pojawić zwłaszcza jeśli w grę będzie wchodzić wspólne wychowywanie dzieci. Podobnie różnice kulturowe mogą przyczynić się do decyzji o rozstaniu. Europejczyk może nie czuć się najlepiej na przykład w krajach arabskich lub w Indiach, zwłaszcza jeśli będzie musiał dostosować się do tamtejszych obyczajów.

Brak akceptacji ze strony dzieci partnera. Do zakończenia związku, pomimo głębokiego uczucia pomiędzy partnerami, dochodzi również w sytuacjach gdy jedna z osób ma dzieci, które w żaden sposób nie chcą zaakceptować nowego przyjaciela lub przyjaciółki rodzica. Negocjacje i starania niestety nie zawsze przynoszą dobre rezultaty, dlatego niejednokrotnie ludzie dają za wygraną i wolą porzucić wybranka niż sprawić ból swoim pociechom.

Jak Wy zachowalibyście się, gdyby takie różnice występowały w Waszym związku? Czy rozstalibyście się z rozsądku?

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 3 =