Środki antykoncepcyjne - skuteczność

Miłość    
ocena

Wybierając najodpowiedniejszą dla siebie metodę antykoncepcyjną należy przede wszystkim skupić się na swoich potrzebach i prowadzonym trybie życia.

Środki antykoncepcyjne - skuteczność

www.sxc.hu

Zanim zdecydujemy się na dany sposób zabezpieczenia powinniśmy dowiedzieć, czym się różnią poszczególne metody antykoncepcyjne, poznać ich zalety i wady, a następnie wybrać tę, która odpowiada naszej aktywności seksualnej, stylowi życia oraz stanowi naszego zdrowia.

Najważniejszym pytaniem, jakie powinnaś sobie postawić, to: jak często uprawiam seks? Jeśli nie masz stałego partnera i doświadczasz jedynie sporadycznych zbliżeń intymnych, warto wybrać metodę, która nie wymaga stałego stosowania. W takim przypadku najodpowiedniejsza będzie doraźna forma antykoncepcji mechanicznej przede wszystkim w postaci prezerwatywy lub kapturka naszyjkowego czy błony pochwowej.

Pamiętajmy o tym, żeby zawsze mieć przy sobie prezerwatywę, aby w chwili niespodziewanego zbliżenia, nie zlekceważyć kwestii naszego bezpieczeństwa. Prezerwatywa to najlepsze rozwiązanie dla kobiet, które zmieniają partnerów, ponieważ chroni je nie tylko przed ciążą, lecz także przed groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Kobiety przebywające w stałym związku, poszukują skutecznej metody, która zabezpieczy ich organizm nawet w przypadku nasilonej częstotliwości zbliżeń. Najczęściej panie stosują antykoncepcję hormonalną, która gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa. Dostępna jest ona na receptę i wymaga wizyt u ginekologa. Przed zapisaniem tabletek, plastrów, implantów lub zastrzyków hormonalnych lekarz powinien przeprowadzić badanie ginekologiczne oraz zbadać poziom hormonów i enzymów wątrobowych, aby ustalić czy nie istnieją przeciwwskazania przed stosowaniem tej formy antykoncepcji.

Kobiety intensywnie trenujące sport nie powinny decydować się na wkładkę wewnątrzmaciczną, gdyż ich tryb życia maksymalizuje ryzyko przesunięcia się wkładki, co może spowodować bolesną perforację.

Nowy trend w antykoncepcji stanowią komputery cyklu. Bazują one na naturalnych metodach, które polegają na obserwacji swego ciała i wyznaczeniu na tej podstawie dni płodnych i niepłodnych.

Jakich środków antykoncepcyjnych zazwyczaj używacie? Jesteście z nich zadowoleni?

OCENA
1.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =