Miłość Środki antykoncepcyjne - skuteczność

Środki antykoncepcyjne – skuteczność

-

Zanim zdecydujemy się na dany sposób zabezpieczenia powinniśmy dowiedzieć, czym się różnią poszczególne metody antykoncepcyjne, poznać ich zalety i wady, a następnie wybrać tę, która odpowiada naszej aktywności seksualnej, stylowi życia oraz stanowi naszego zdrowia.

Najważniejszym pytaniem, jakie powinnaś sobie postawić, to: jak często uprawiam seks? Jeśli nie masz stałego partnera i doświadczasz jedynie sporadycznych zbliżeń intymnych, warto wybrać metodę, która nie wymaga stałego stosowania. W takim przypadku najodpowiedniejsza będzie doraźna forma antykoncepcji mechanicznej przede wszystkim w postaci prezerwatywy lub kapturka naszyjkowego czy błony pochwowej.

Pamiętajmy o tym, żeby zawsze mieć przy sobie prezerwatywę, aby w chwili niespodziewanego zbliżenia, nie zlekceważyć kwestii naszego bezpieczeństwa. Prezerwatywa to najlepsze rozwiązanie dla kobiet, które zmieniają partnerów, ponieważ chroni je nie tylko przed ciążą, lecz także przed groźnymi chorobami przenoszonymi drogą płciową.

Kobiety przebywające w stałym związku, poszukują skutecznej metody, która zabezpieczy ich organizm nawet w przypadku nasilonej częstotliwości zbliżeń. Najczęściej panie stosują antykoncepcję hormonalną, która gwarantuje wysoki stopień bezpieczeństwa. Dostępna jest ona na receptę i wymaga wizyt u ginekologa. Przed zapisaniem tabletek, plastrów, implantów lub zastrzyków hormonalnych lekarz powinien przeprowadzić badanie ginekologiczne oraz zbadać poziom hormonów i enzymów wątrobowych, aby ustalić czy nie istnieją przeciwwskazania przed stosowaniem tej formy antykoncepcji.

Kobiety intensywnie trenujące sport nie powinny decydować się na wkładkę wewnątrzmaciczną, gdyż ich tryb życia maksymalizuje ryzyko przesunięcia się wkładki, co może spowodować bolesną perforację.

Nowy trend w antykoncepcji stanowią komputery cyklu. Bazują one na naturalnych metodach, które polegają na obserwacji swego ciała i wyznaczeniu na tej podstawie dni płodnych i niepłodnych.

Jakich środków antykoncepcyjnych zazwyczaj używacie? Jesteście z nich zadowoleni?

Katarzyna Matczuk

Katarzyna Marczuk - ukończyła studia na kierunku filologia polska. Byłą redaktorem naczelnym portalu kraj24.pl, współpracowała z wieloma czasopismami i wydawnictwami o tematyce lifestylowej, m.in z portalem Seniorzy.pl. Od wielu lat tworzy teksty o charakterze poradnikowym, związane z urodą, stylizacją i innymi dziedzinami życia. Obecnie pracuje jako copywriter.

 

Nasz specjalista o sobie:

Jestem typową kobietą, która uwielbia zakupy, komedie romantyczne i spotkania z przyjaciółmi. Poza babskimi rozrywkami pasjonują mnie sztuki walki, piłka nożna i jazda na rolkach.

Z wykształcenia jestem polonistką, z zawodu copywriterem. Lubię dokształcać się, zdobywać nowe doświadczenia w różnych dziedzinach. Nieokiełznana ciekawość świata skłoniła mnie do ukończenia kursu wirażu i stylizacji, dzięki czemu nauczyłam się jak podkreślić swoja urodę i zadbać o zdrową skórę.

Lubię wiedzieć, co jeść, aby czuć się dobrze i zachować świetną sylwetkę. Niewiele osób o tym wie, ale czasami zamieniam się w prawdziwą kurę domową i gotuję pyszne obiady dla całej rodziny. Wówczas trzymam się jednej zasady: gotuj smacznie i zdrowo!

Uprawiam sport, który pozwala utrzymać moje ciało w doskonałej kondycji. Bez niej nie mogłabym dotrzymać kroku moim rozbrykanym bliźniakom. Ala i Olek mają już cztery lata i każdego dnia zaskakują mnie swoją przenikliwością, wyrazistością charakterów i pasją poznawania otaczającego ich świata. Kiedy opiekujesz się dziećmi po pewnym czasie stajesz się encyklopedią medycyny naturalnej i ludowej, tak też jest w moim przypadku.

Zdrowie i uroda to tematy bliskie każdej kobiecie. Jako początkująca wizażystka i konsultantka znanej firmy dystrybuującej kosmetyki, szczególnie wnikliwie śledzę nie tylko nowe techniki makijażu, lecz także skuteczne sposoby pielęgnacji ciała, oraz trendy panujące w kosmetologii. Często testuję nowe kosmetyki poznając ich dobre i złe strony. Potrafię wyciągać wnioski i chętnie dzielę się swoimi uwagami. Na mojej ocenie często polegają przyjaciółki, których jeszcze nigdy nie zawiodłam swoimi radami.

Kocham życie i wyzwania, jakie ono kryje w sobie. Wierzę, że przeznaczenie spoczywa w naszych rękach i w największym stopniu zależy ono od naszego samopoczucia. To jak się czujesz i co myślisz, wpływa na to, jak żyjesz. Piszę o tym, co mnie fascynuje, porusza, interesuje. Pisanie to największa z moich pasji!

ZOSTAW ODPOWIEDŹ

Please enter your comment!
Please enter your name here

WARTO PRZECZYTAĆ

Mydło domowej roboty – przepisy

W przemyśle kosmetycznym mydła wykonuje się na ciepło. Także w domu możemy przygotować mydło w takiej postaci, wykorzystując do tego kuchenkę gazową. Znany jest jednak prostszy sposób otrzymania tego rodzaju kosmetyku, mianowicie - mydło na zimno.

FarmVille – jak grać?

FarmVille to jedna z najbardziej popularnych darmowych gier komputerowych ostatnich lat. Celem gry jest prowadzenie własnej farmy, która oferuje mnogość trybów rozgrywki, pozwalając na zabawę przez wiele godzin. Gra została tak skonstruowana, że za każdym razem – w zależności od naszych czynności – nasza farma wygląda inaczej, przez co nie ma mowy o monotonii. Głównym założeniem jest rozwój naszego bohatera oraz farmy na kolejne stopnie doświadczenia, dzięki czemu z czasem odkrywają się nam kolejne elementy wzbogacające naszą farmę.

Zobacz też

Zespół przewlekłego zmęczenia – objawy, leczenie

To już ponad pół roku jak odczuwasz notoryczne, a niewyjaśnione zmęczenie, mimo że nie masz żadnej z dolegliwości, która przykuła Cię do łóżka. Nie pracujesz przy budowie piramid, ani nawet w kamieniołomach, a jednak ciągle padasz z nóg i nie masz na nic siły. Prawdopodobnie mogą to być oznaki depresji, ale być może dopadł Cię zespół przewlekłego zmęczenia.

Żwirek silikonowy dla kota – czym różni się od innych żwirków?

Żwirek do kuwet to wbrew pozorom niezwykle istotny element kociej wyprawki. Dziś w sklepach dostępnych kilka różnych typów, każdy...

Na co zwracać uwagę, kupując buty na zimę

Większość sklepów kusi sezonowymi wyprzedażami marek. Warto przyjrzeć się im dokładniej i złowić super perełkę dla siebie. Podpowiadamy, na...

Może Cię zainteresuje: