Wspólne zainteresowania w związku

Miłość    
ocena

Wszyscy psychologowie zgodnie podkreślają, że czynnikiem niezwykle mocno cementującym związek jest posiadanie wspólnych zainteresowań. Często zresztą bywa tak, że to właśnie jakaś określona pasja, którą podzielamy z drugą osobą płci przeciwnej, sprawia, iż właśnie ten konkretny człowiek zaczyna nas fascynować.

Wspólne zainteresowania w związku

photoxpress.com

Umiłowanie tych samych rzeczy bardzo zbliża nas do siebie nawzajem. Od razu wiemy, że mamy do czynienia z kimś, kto myśli i czuje tak samo jak my. Czasami jednak pociąga nas inność partnera i jego świata. Jego tajemniczość wzbudza w nas podniecenie i ciekawość. Chcemy wiedzieć o nim coraz więcej i często w ten sposób jego zainteresowania stają się naszymi własnymi.

Z pewnością prawdą jest to, że w związku powinna istnieć wspólna płaszczyzna działań, na której zawsze możemy się spotkać. Warto znaleźć choć jedną dziedzinę, jaka będzie sprawiać frajdę obojgu partnerom. Wbrew pozorom nie jest to takie trudne. Większość osób lubi na przykład dobre kino, jednak z braku czasu nie śledzi na bieżąco filmowych nowości.

wspólne zainteresowaniaTymczasem jeśli nasza druga połówka jest prawdziwym fanem tej sztuki, możemy wspólnie z nią zacząć pogłębiać naszą wiedzę w tym zakresie. Nocne maratony horrorów mogą okazać się niezapomnianym przeżyciem, o którym będziemy opowiadać naszym wspólnym znajomym. Z drugiej strony w posiadaniu wspólnych zainteresowań nie chodzi o to, żeby czas wolny spędzać zawsze z partnerem. Wręcz przeciwnie, należy pozwolić sobie wzajemnie na pielęgnowanie kawałka własnego świata.

Ponadto partner, który ma jakąś pasję z pewnością będzie dla nas zawsze interesujący i atrakcyjny. Możemy również, pomimo że nie podzielamy miłości naszej drugiej połówki do określonej aktywności, towarzyszyć czasem ukochanemu. Jeśli Fot. sxc.hu
mężczyzna jest na przykład zapamiętałym kibicem piłki nożnej, warto wybrać się z nim od czasu do czasu na mecz lub w ramach urodzinowego prezentu kupić mu jakiś gadżet ulubionego klubu piłkarskiego. On z pewnością doceni starania partnerki i odwdzięczy się przy innej okazji.

W ten sposób obie strony będą czuły się odpowiednio docenione. Przyznawanie drugiej osobie prawa do własnego życia, a jednocześnie rozwijanie wspólnych zainteresowań jest wyrazem troski o związek i na pewno uczyni w nim wiele dobrego. Najważniejsze jednak, aby nie wymuszać na partnerze miłości do tego, co dla nas wydaje się fascynujące. Nie wszyscy przecież lubimy to samo. Dlatego właśnie świat jest tak różnorodny i każda para z pewnością znajdzie w nim coś, co pozwoli jej pogłębiać wzajemną więź.

 

OCENA
2.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =