Wybór tabletek antykoncepcyjnych

Miłość    
ocena

Na rynku znaleźć można ogromną ilość tabletek antykoncepcyjnych. Powstaje pytanie, które spośród nich są najlepsze? Wiadomo, że skład poszczególnych tabletek i ilość zawartych w nich hormonów jest nieco inna. Jak zatem dobrać odpowiednie tabletki antykoncepcyjne?

Wybór tabletek antykoncepcyjnych

sxc.hu

Źle dobrane tabletki mogą być przyczyną bólów brzucha, symptomów przypominających zespół napięcia przedmiesiączkowego. Dłuższe ich stosowanie jest szkodliwe dla zdrowia. Zawsze w przypadku wystąpienia niepożądanych objawów po doborze tabletek lub przed ich wyborem udaj się do lekarza ginekologa. Tylko lekarz ginekolog może przepisać tabletki antykoncepcyjne.

Zanim wybierzesz się  do ginekologa po tabletki antykoncepcyjne upewnij się, że lekarz jest godny zaufania. Zdarza się, że lekarze przepisują leki bez wcześniejszego dokładnego badania i wywiadu. Nie pozwól, by taki lekarz przepisał ci tabletki antykoncepcyjne.

Lekarz powinien przeprowadzić z tobą wywiad, skierować cię na niezbędne badania i dopiero wtedy przepisać tabletki, biorąc pod uwagę szeroki ich wybór. Odpowiednio dobrane tabletki będą dobrze spełniać swoją funkcję, czyli chronić przed niechcianą ciążą, a do tego uregulują twój cykl i sprawią, że miesiączki będą mniej bolesne. 

Pamiętaj, że stosowanie tabletek antykoncepcyjnych, nawet odpowiednio dobranych, jest hormonalną ingerencją w twoje ciało. Dlatego czasem powinnaś zrobić przerwę i odstawiać tabletki. Skonsultuj ten problem z lekarzem. Zdarza się, że mogą występować objawy związane z dłuższym stosowaniem tabletek, które mogą niepokoić, choć nie są związane ze złym doborem tabletek. Może pojawić się rozdrażnienie czy zmiany nastroju. Uzgodnij wtedy z lekarzem, czy dobrym rozwiązaniem byłaby przerwa w stosowaniu tabletek. Jeśli masz wątpliwości w kwestii stosowania czy zmiany pigułek antykoncepcyjnych zawsze konsultuj się z ginekologiem.

Czy informacje zawarte w artykule okazały się pomocne? Zapraszam do komentowania.

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 2 =