Zazdrosna dziewczyna - co zrobić?

Miłość    
ocena

Zazdrość nie jest przyjemnym i łatwym uczuciem. Choć powszechnie przyjęło się, że zazdrość świadczy o miłości między partnerami, w rzeczywistości jest inaczej. Faktem jest, że pojawia się ona wyłącznie tam, gdzie dwoje ludzi mocno się kocha, są między nimi silne emocje, uczucia i namiętności. Jednak zazdrość nie świadczy o niczym dobrym. Wręcz przeciwnie. Pojawia się tam, gdzie ludzie sobie nie ufają, nie są siebie pewni, nie czują się bezpiecznie i komfortowo, a właśnie to minimum powinien zapewniać każdy związek. Dlatego też z zazdrością należy walczyć i starać się, aby usuwać ze związku wszelkie jej przejawy.

Zazdrosna dziewczyna - co zrobić?

sxc.hu

Najczęściej zazdrość w związkach okazują kobiety. Wynika to niewątpliwie z ich delikatnego charakteru i wrażliwości. Ponadto mężczyźni są jednak zdecydowanie bardziej ukształtowani uczuciowo, mniej porywczy i emocjonalni, stąd rzadsze sceny zazdrości z ich strony. O tym, jak silnie zazdrością reaguje kobieta na różne sytuacje i osoby, decyduje przede wszystkim jej temperament, osobowość i doświadczenia. Jednak bez względu na to, jak częste są akty zazdrości, należy z nimi walczyć, zrobić wszystko aby do nich nie doprowadzać, a zadanie to leży w rękach partnera.

Kobiety zazdrosne są najczęściej o wszystkie obecne w życiu ich partnera kobiety, bez względu na to czy są to koleżanki ze szkoły podstawowej, przyjaciółki ze studiów, koleżanki młodszej siostry, czy wreszcie byłe partnerki, których obecność w życiu mężczyzny może doprowadzić jego ukochaną do prawdziwej furii. Jednak nie tylko. Bardzo często zazdrość wywołuje również zbyt częste spędzanie czasu przez partnera z kolegami, na meczu lub na piwie, czyli tzw. tradycyjne męskie wieczory.

Jednak w rzeczywistości zazdrość wcale nie jest wywołana przez kobiety czy złe zachowanie mężczyzny. Wynika ono z charakteru kobiety i jej samooceny. Zdecydowanie częściej zazdrosne są kobiety niepewne swojego partnera, odczuwające brak jego zainteresowania, nie okazujący partnerce zainteresowania jej wyglądem, jej zainteresowaniami, pracą czy tym, co czuje. Dlatego to w rękach mężczyzny leży główny lek na sceny zazdrości, których doświadczają.

Najważniejsza w przypadku zazdrosnych kobiet jest rozmowa. Kobiety są bardzo wrażliwe, dlatego najwięcej potrafi zdziałać szczera rozmowa, ale nie jedna, regularne rozmowy i wspólne chwile dające kobiecie poczucie bezpieczeństwa i komfortu, że może partnerowi opowiedzieć o sobie, o tym czego się boi, co ją martwi i o czym marzy. To sprawi, że partner stanie się obiektem godnym zaufania, a co za tym idzie, przestanie być obiektem zazdrości.

Doskonałym sposobem na pozbycie się zazdrości ze strony partnerki jest nieustanne dawanie jej dowodów miłości i zainteresowania. Jest to szczególnie potrzebne kobietom nieśmiałym o niskiej samoocenie, które w każdej kobiecie widzą potencjalną kochankę ukochanego.

Mieliście kiedyś do czynienia z zazdrosną dziewczyną? Jaką postawę wobec jej zachowania przyjęliście?

OCENA
3.38
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 2 =