Zdrada sposobem na rutynę w związku?

Miłość    
ocena

Niektórzy twierdzą, że zdrada może być dobrym lekarstwem na rutynę w związku. Jeżeli w Twojej relacji erotycznej płomienie wygasają, a Ty zaczynasz myśleć o podobnym rozwiązaniu, uważaj! To, co jednym przynosi uzdrowienie, dla innych może się okazać trucizną.

Zdrada sposobem na rutynę w związku?

photoxpress.com

Czy jesteście na to gotowi? Zanim ktoś zdecyduje się na przełamanie rutyny związku za pomocą zdrady, powinien się zastanowić nad konsekwencjami. Jeżeli jedna strona planując niewierność, spodziewa się, że to wprowadzi w jej życie erotyczne miłe urozmaicenie, może się bardzo pomylić. Zdrada nawet jeżeli dostarcza seksualnej przyjemności, powoduje też olbrzymie wyrzuty sumienia. Zdrada stawia tego, kto się jej dopuszcza w sytuacji kłamcy, powoduje wielkie napięcie i niszczy wzajemne zaufanie. Ten kto zdradza, może też nieoczekiwanie wpaść w pułapkę zazdrości – skoro on nie był wierny, być może druga stronę również poszukała okazji do urozmaicenia nudnego seksu?

Ekstremalne doznania seksualne. Niektóre pary wspólnie decydują się na zdradę, mając nadzieję, że na nowo rozpali ona wygasłe już pożądanie. W tym celu kochankowie poszukują ekstremalnych doświadczeń erotycznych, takich jak oglądanie partnera uprawiającego seks z inną osobą lub seks grupowy. Jednak niewiele związków jest w stanie wytrzymać próbę tak skrajnych doznań. Najczęściej przynajmniej jedna ze stron czuje się oszukana, skrzywdzona i po prostu zdradzona. Niestety potem trudno jest wymazać z pamięci szokujący widok i często dochodzi do rozstania.

Poważny kryzys. W większości wypadków zdrada powoduje lub potęguje emocjonalny kryzys w związku. Stanowi bezpośrednie zagrożenie dla dalszego trwania relacji, uruchamia bowiem takie uczucia i lęki, których nawet u siebie nie podejrzewaliśmy. Co ciekawe, zdrada unieszczęśliwia nie tylko osobę zdradzoną, ale także zdradzającą. Winowajca jest bowiem zmuszony do uświadomienia sobie własnej niedoskonałości. Poczucie winy leży u podstaw wielu zaburzeń, przede wszystkim nerwic. Nawet jeżeli znajdziemy masę powodów usprawiedliwiających naszą zdradę, to nie przesłoni faktu, że do zdrady jednak doszło.

Jakie lekarstwo? Czasami w wypowiedziach psychologów pojawia się stwierdzenie, że zdrada może być lekarstwem na kryzys. W żadnym wypadku nie sprowadza się to jednak do świadomego stosowania niewierności jako panaceum na problemy. Chodzi raczej o fakt, że w niektórych sytuacjach ujawnienie zdrady, do której doszło, powoduje, że para zaczyna się zastanawiać nad swoim związkiem. Jeżeli ten wstrząs doprowadzi do pracy nad poprawą wzajemnych relacji, to można mówić o wewnętrznej odnowie. Natomiast sama zdrada nigdy nie jest lekarstwem, może zaś być prawdziwą trucizną.

Jakie znacie sposoby aby poradzić sobie z rutyną w związku? Podzielcie się nimi z nami!

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 4 =