Zdradziłam męża z jego najlepszym przyjacielem - co robić?

Miłość    
ocena

Jeżeli kobieta zdradzi męża z jego przyjacielem, zwykle ma ogromne poczucie winy. Nie dość, że zawiodła zaufanie ukochanego, to jeszcze podważyła męską przyjaźń, która jest dla mężczyzn bardzo istotna. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zdradziłam męża z jego najlepszym przyjacielem - co robić?

sxc.hu

Powiedzieć czy nie powiedzieć? Podstawową kwestią w tej sytuacji jest na pewno podjęcie decyzji, czy wyznać mężowi prawdę, czy też zachować ją dla siebie. To najtrudniejszy problem, z jakim zmierza się każda osoba zdradzająca. Z jednej strony wydaje się przecież, że współmałżonek ma prawo do szczerości i kłamstwo nie jest dobrą podstawą związku. Z drugiej natomiast, psychologowie, a nawet duchowni doradzają zwykle, aby nie wyjawiać zdrady. Może to być bowiem dla męża za duże obciążenie psychiczne. Poza tym podobne wyznanie jest w pewnym sensie zrzuceniem całego ciężaru zdrady na barki drugiej osoby.

Miłość czy przelotny romans? Bardzo istotną sprawą jest także przyczyna dopuszczenia się przez kobietę zdrady z przyjacielem męża. Jeżeli był to tylko incydentalny kontakt, który oboje oceniają jako pomyłkę, kobieta będzie chciała ratować związek i zrobić wszystko, żeby mąż jej przebaczył. Inaczej jest jednak wtedy, gdy w grę wchodzą poważne uczucia do przyjaciela męża. Być może żona zdradziła, bo po prostu zakochała się w koledze małżonka i liczyła na poważny związek. W takim wypadku główny dylemat sprowadza się już nie do pytania: powiedzieć czy nie powiedzieć? Ale zostać czy odejść?

Rozsądek mimo wszystko. Wbrew pozorom, nawet jeśli żona i przyjaciel chcieliby być razem, podjęcie takiej decyzji nie jest proste. Nie dość, że sama zdrada jest moralnie dwuznaczna, to jeszcze w grę wchodzi złamana przyjaźń. Dwie najbliższe dla mężczyzny osoby z pewnością nie będą chciały go skrzywdzić. Poza tym w grę wchodzi również ocena najbliższego otoczenia. Nie jest łatwo żyć z piętnem tych, którzy stali się przyczyną cudzego nieszczęścia.

A co z przyjacielem męża? Jeżeli jednak żona będzie chciała ratować małżeństwo, nieuchronnie pojawi się problem przyjaciela męża. Jak się w takiej sytuacji wobec niego zachować? Jeśli mąż o niczym się nie dowie, na pewno warto całkowicie zerwać bliskie kontakty z kolegą ukochanego – unikać spotkań z nim, nie dzwonić, nie pisać mejli. Jeśli natomiast mąż odkryje tajemnicę, sprawa znacznie się skomplikuje. I wszystko będzie zależało od jego postawy.

Czy Wy powiedzielibyście o takiej zdradzie? Wyraźcie swoją opinię w komentarzu.

OCENA
4.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =