Zdradziłem narzeczoną na wieczorze kawalerskim. Co robić?

Miłość    
ocena

Dużo alkoholu, głośna muzyka, luźna atmosfera i oczywiście seksowne, skąpo odziane tancerki. Tak coraz częściej wyglądają wieczory kawalerskie. I wszystko byłoby dobrze, jednak czasami przyszły pan młody budzi się rano nie tylko z silnym bólem głowy, ale także z nieznaną dziewczyną w łóżku. Co zrobić w takiej sytuacji?

Zdradziłem narzeczoną na wieczorze kawalerskim. Co robić?

sxc.hu

Przede wszystkim szczerość. Najważniejsze, co mężczyzna powinien zrobić w tej sytuacji, to wyznać całą prawdę swojej narzeczonej. Jeżeli naprawdę kocha swoją wybrankę, musi mieć przecież świadomość, że ma ona prawo do poznania prawdy zanim zwiąże się z nim na całe życie. Zaczynanie wspólnej przyszłości od kłamstwa nie jest dobrym pomysłem. Poza tym warto mieć świadomość, że zatajenie zdrady przed ślubem jest w prawie kanonicznym Kościoła katolickiego traktowane jako podstawa do stwierdzenia nieważności małżeństwa.

Gotowość do poniesienia konsekwencji. Dopóki ślub się nie odbędzie, każde z narzeczonych zachowuje moralne prawo do tego, żeby odejść. Dlatego mężczyzna musi się w tej sytuacji liczyć z porzuceniem przez ukochaną. Jeżeli termin ślubu jest już bardzo bliski, narzeczony powinien zaproponować odłożenie ceremonii na późniejszy okres. Będzie to decyzja korzystna z dwóch powodów. Po pierwsze czas nieco ostudzi emocje i uchroni parę młodą przed przeżywaniem w czasie uroczystości negatywnych uczuć. Po drugie natomiast decyzja o ślubie będzie w tych okolicznościach bardziej przemyślana i ryzyko, że zaraz na początku małżeństwa temat zdrady powróci ze zdwojoną siłą, jest znacznie mniejsze.

Walka o miłość. Cokolwiek by mówić o zdradzie na wieczorze kawalerskim, jest ona raczej niezamierzona. Najczęściej mężczyzna pod wpływem alkoholu i nadmiaru dobrej zabawy po prostu traci nad sobą kontrolę. Ten fakt na pewno jest w tym wypadku okolicznością łagodzącą, tym bardziej jeśli narzeczony wykaże skruchę i będzie walczył o swoją ukochaną. Jeżeli naprawdę kocha narzeczoną, powinien zrobić wszystko, żeby mu wybaczyła. Nie chodzi tu o stosowanie emocjonalnego szantażu – grożenie samobójstwem lub zrobieniem sobie krzywdy. Taka gra jest nieczysta i odbiera kobiecie prawo do decyzji zgodnej z jej przekonaniami. Jednak narzeczony nie powinien zbyt szybko dawać za wygraną. Czasami kobieta kierując się urażoną dumą, odejdzie od ukochanego, ale skrycie będzie miała nadzieje, że on wykaże się wytrwałością. Narzeczony powinien więc tę szansę wykorzystać.

Jak Wy zachowalibyście się w takiej sytuacji? Wyraźcie swoją opinię w komentarzu!

OCENA
2.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
1 + 5 =