Związek na odległość – jak go utrzymać?

Miłość    
ocena
Związek na odległość jest naprawdę wielkim wyzwaniem dla partnerów. Brak fizycznej bliskości ukochanej osoby, jej nieobecność w kryzysowych sytuacjach, a także niemożność dzielenia z nią zwyczajnej codzienności stanowią nie lada problem. Mimo to wiele par jest ze sobą na przekór dużemu oddaleniu. Jak utrzymać związek na odległość? Podpowiadamy kilka możliwych sposobów.

Związek na odległość – jak go utrzymać?

sxc.hu

Telefony, esemesy, mejle. Najistotniejszą sprawą w związku na odległość jest wykorzystywanie wszelkich możliwych sposobów do podtrzymywania codziennego kontaktu. Mamy bardzo wiele narzędzi, za pomocą których możemy komunikować się ze swoim ukochanym, począwszy od telefonów, skończywszy na skype z wideopołączeniem. Ważne, żeby przypominać sobie nawzajem o swojej obecności i interesować się wszystkim, co się dzieje w życiu partnera. Oczywiście nie chodzi tu tylko o wymianę informacji, ale przede wszystkim o okazywanie sobie uczuć i potwierdzanie wzajemnej miłości.

Jakość zamiast ilości. Ponieważ w związku na odległość bezpośrednie spotkania należą do rzadkości, należy zrobić wszystko, aby były one bardzo intensywne. W tym celu najlepiej wcześniej dokładnie zaplanować, co będziemy robić, a także jakie tematy chcemy poruszyć. Możemy również raz na jakiś czas zafundować sobie niespodziankę i bez zapowiedzi odwiedzić partnera, który przebywa w innym kraju czy mieście. Nic tak nie podgrzewa atmosfery w związku jak nuta nieprzewidywalności.

Wspólne troski i radości. Bardzo istotną sprawą jest również dzielenie się z partnerem wszystkimi sprawami, które mają miejsce w naszym życiu. Chodzi o to, żeby utrzymać realne uczestnictwo ukochanego w naszych codziennych zmaganiach. Największym zagrożeniem w związku na odległość jest bowiem zanurzenie obojga partnerów w dwóch różnych światach. Trzeba więc próbować stworzyć pomiędzy tymi światami jak najwięcej połączeń.

Podtrzymywanie erotycznej więzi. W każdym związku seks pełni bardzo ważną rolę, tym bardziej jeśli jest to związek na odległość. Ważne, żeby nie pozwolić erotyce zniknąć z naszego wspólnego życia. Pikantne rozmowy, zdjęcia czy esemesy mogą w tej kwestii zdziałać naprawdę wiele dobrego. Czasami tęsknota za fizyczną bliskością ukochanego sama w sobie może być również skutecznym afrodyzjakiem. Paradoksalnie może ona pomóc docenić partnera i uświadomić sobie, jak mocna jest więź łącząca kochanków.

Zaufanie. Oczywiście niezbędnym warunkiem utrzymania związku na odległość jest zaufanie. Musimy wierzyć, że podczas naszej nieobecności partner nie romansuje z innymi kobietami i jesteśmy dla niego jedyne. Dzięki zaufaniu nie tylko same możemy zachować wewnętrzny spokój, ale także nie będziemy zadręczać partnera niepotrzebnymi podejrzeniami.

A jakie są Wasze doświadczenia z utrzymywaniem relacji na odległość?

OCENA
4.43
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =