Związek z narcyzem - co robić, gdy kochasz narcyza?

Miłość    
ocena

Związek z narcyzem to ogromnie ciężkie zadanie. Wydaje się nawet, że skrajny egoizm w ogóle uniemożliwia miłość, ponieważ jej istotą jest nakierowanie uwagi na inną osobę, a odwrócenie jej od siebie. W jaki sposób jednak radzić sobie, jeśli naszym partnerem jest narcyz?

Związek z narcyzem - co robić, gdy kochasz narcyza?

photoxpress.com

Uświadomienia mu problemu. Z narcyzem warto podjąć próbę rzeczowej rozmowy. Być może egoistyczny partner sam nie zdaje sobie sprawy z postawy, jaką prezentuje. Być może został wychowany w przeświadczeniu, że jego potrzeby są najważniejsze, a inni uważają ten stan za naturalny. Oczywiście trudno będzie zmienić czyjeś długotrwałe nawyki myślowe, jednak już samo uświadomienie partnerowi jego narcyzmu może przynieść dobre rezultaty. Jeżeli mężczyzna będzie chciał się zmienić i pracować nad sobą, to już duży sukces.

Żądanie uwagi. Jeżeli jesteśmy w związku z narcyzem, nie należy się spodziewać, że sam się domyśli, jak powinien się zachować w danej sytuacji. Nasz brak reakcji egoista będzie odczytywał jako akceptację jego postępowania, dlatego trzeba po prostu domagać się swoich praw. Kobieta powinna zatem upominać się o to, żeby mężczyzna zwrócił uwagę na jej potrzeby, wspierał ją w trudnych chwilach i dzielił z nią obowiązki. Wyręczanie i pobłażanie w końcu doprowadzą bowiem dziewczynę do szewskiej pasji. Partnerka narcyza nie może bać się wymagać od swojego mężczyzny.

Uruchomienie własnego egoizmu. Jeżeli jednak prośby nie pomagają, warto sięgnąć po inne środki. Można na przykład zachować się wobec partnera równie egoistycznie, jak on wobec nas. Często dopiero zaznanie pewnych rzeczy na własnej skórze powoduje, że ludzie uwrażliwiają się na potrzeby innych. Jeśli więc partnera nie interesują nasze problemy, nie warto biec z pomocą na każde jego zawołanie. Odrobina skupienia na sobie na pewno nam nie zaszkodzi, a wręcz przeciwnie, może zdziałać wiele dobrego.

Czy to ma sens? Warto się także zastanowić, czy tworzenie związku z narcyzem na dłuższą metę ma w ogóle jakikolwiek sens. Oczywiście nikt nie jest idealny i w każdym związku trzeba wypracować jakiś kompromis, ale życie z egoistą może w pewnym momencie okazać się nie do wytrzymania. Jeżeli bowiem nigdy nie można liczyć na odrobinę poświęcenia od partnera, sytuacje kryzysowe, takie jak choroba czy pojawienie się dziecka niestety mogą być ostatecznym sprawdzianem, po którym związek się po prostu rozpadnie.

Znacie inne sposoby na radzenie sobie z narcyzem? Podzielcie się z nami swoimi doświadczeniami!

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =