Aplikacja Facebook - jak obsługiwać?

Mobile    
ocena

Popularne serwisy społecznościowe udostępniają mobilne aplikacje, które możemy zainstalować w swoim telefonie. Dzięki nim przeglądanie portalu jest dużo prostsze. Pamiętajmy jednak, że aplikacja każdorazowo łączy się z Internetem, gdy w nią wejdziemy.

Aplikacja Facebook - jak obsługiwać?

sxc.hu

Nowoczesne telefony udostępniają dodatkowo możliwość pracy aplikacji w trybie online, a więc nasz telefon sam sprawdzi, czy nie otrzymaliśmy nowej wiadomości lub powiadomienia. Możemy jednak ustawić aplikację także w trybie offline, tak, aby nie łączyła się z Internetem.

Poniżej krótki opis działania aplikacji mobilnego Facebooka.

Po wprowadzeniu odpowiedniego loginu oraz hasła otrzymamy dostęp do naszego konta.

FB 1

Jeżeli otrzymaliśmy nowe wiadomości, w górnej części aplikacji zobaczymy ich liczbę. Znajdziemy tam również informację o nowych znajomych, którzy znaleźli nas na portalu. W polu Aktualności przeczytamy wszystkie bieżące wpisy na tablicach naszych znajomych, zaś w polu Wydarzenia sprawdzimy zaproszenia do wzięcia udziału w imprezach i innych atrakcjach, przesłane nam przez naszych znajomych.

FB 2

W kolejnych kartach, widocznych po prawej stronie, przejdziemy do własnego profilu oraz –  kolejno – szukamy znajomych, dodajemy zdjęcie/film lub edytujemy naszą galerię zdjęć oraz uzyskujemy dostęp do skrzynki odebranych wiadomości.

Karta z naszym imieniem umożliwi nam przeczytanie postów dostępnych na naszej tablicy oraz dodawanie nowych. Karta „Znajomi” umożliwi szybkie odszukanie znajomego wraz z możliwością wysłania mu wiadomości, przejrzenia zdjęć lub umieszczenia wpisu na jego tablicy.

W zależności od posiadanego modelu telefonu, karty te mogą być dostępne w różnych miejscach na wyświetlaczu.

Podobne aplikacje mobilne znaleźć można dla serwisów takich jak: Nasza Klasa czy Twitter, a wybór odpowiedniego zależy od tego, z którego korzystamy najczęściej. Możemy również zainstalować kilka aplikacji różnych portali i mieć do nich dostęp na pulpicie naszego telefonu.

Czy korzystacie z Facebooka? Do czego służy Wam najczęściej? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =