Awaria sieci telefonicznych - rekompensata

Mobile    
ocena

Zdarzyło Ci się nie mieć możliwości korzystania z Internetu lub z telefonu przez kilka dni z powodu awarii sieci? Sprawdź, jakie rekompensaty Ci przysługują.

Awaria sieci telefonicznych - rekompensata

photoxpress.com

Mroźna zima lub upalny burzowy wieczór – w taką pogodę najczęściej dochodzi do awarii zarówno sieci komórkowych, jak i stacjonarnych. Najbardziej narażeni na awarie w wyniku niesprzyjających warunków pogodowych są użytkownicy Internetu małych lokalnych firm, w których antena zbiorcza znajduje się na dachu bloku mieszkalnego. W tym wypadku zdarza się, że zostajemy pozbawieni połączenia z siecią nawet na okres kilku dni – do momentu, aż zostaną naprawione przez pracowników naszego operatora wszystkie urządzenia.

Za czas, kiedy nie mieliśmy dostępu do sieci, należy nam się rekompensata. W tym celu należy złożyć do dostawcy usługi reklamację, w której oprócz opisanego problemu powinna się znaleźć również reklamowana kwota. Za każdy dzień, w którym nastąpiła przerwa w świadczeniu usługi telefonicznej, która trwała więcej niż 12 godzin, przysługuje nam zwrot 1/30 miesięcznej opłaty abonamentowej.

Dodatkowo, możemy żądać od naszego operatora odszkodowania, jeżeli przerwa w świadczeniu usług nastąpiła na dłużej niż 3 doby. Wówczas, według polskiego prawa, przysługuje nam odszkodowanie za każdy dzień nieświadczonych usług w kwocie 1/15 kwoty średniej opłat, zapłaconych przez nas w ciągu trzech miesięcy poprzedzających występującą awarię.

Przerwa w świadczeniu usług telefonii komórkowej może wynikać nie tylko z awarii sieci, lecz również z błędów systemów bilingowych operatorów komórkowych. Jeżeli w ofercie na kartę system naliczy nam zawyżone opłaty za połączenia, wskutek czego nasz stan środków nie pozwala nam na wykonywanie dalszych połączeń, mimo że za to już zapłaciliśmy, również możemy ubiegać się o zwrot zapłaconej za usługi przez ten okres kwoty. Wynika to z faktu, że wskutek błędu operatora nie możemy korzystać z jego usług, mimo że za nie zapłaciliśmy. Jeżeli nie zasilalibyśmy numeru telefonu do dnia rozpatrzenia reklamacji, można by było domagać się zwrotu opłat za cały ten okres. Jeżeli jednak wcześniej zasilimy swoje konto, opisując w odpowiedni sposób konieczność tego zasilenia z winy operatora, możemy wnieść o zwrot poniesionych na ten cel kosztów.

Operatorzy w trosce o dalszą pozytywną współpracę ze swoimi klientami chętnie rozpatrują reklamacje na korzyść klientów, dbając w ten sposób o swoje dobre imię.

Spotkaliście się kiedyś z awarią używanej przez Was sieci telefonicznej? Czy otrzymaliście jakąś rekompensatę? Zapraszam do komentowania.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 1 =