Co zrobić jeśli zgubiłem kartę sim? Jak odzyskać numer telefonu w orange, play

Mobile    
ocena
Zgubiłeś kartę SIM? A może skradziono Ci telefon? Przeczytaj, co zrobić, aby odzyskać kartę SIM z naszym dodatkowym numerem, który wszyscy znają oraz środkami zgromadzonymi na karcie.

Co zrobić jeśli zgubiłem kartę sim? Jak odzyskać numer telefonu w orange, play

photoxpress.com

Jeśli Twoja dotychczasowa karta SIM nie wymagała podania kodu zabezpieczającego PIN przy włączeniu telefonu, koniecznie zastrzeż kartę dzwoniąc do Działu Obsługi Klienta Twojego operatora. W przeciwnym wypadku, jeżeli karta wpadnie w niepowołane ręce w skutek znalezienia lub kradzieży, nasze środki zgromadzone na naszym numerze mogą zostać w całości wykorzystane przez osoby trzecie.

Jeżeli dodatkowo posiadaliśmy telefon na abonament, może okazać się, że otrzymamy dużo wyższy rachunek do zapłaty na najbliższej fakturze. Stanie się tak, jeśli znalazca naszej karty postanowi z niej zadzwonić, wykonać połączenia internetowe lub też wysłać SMS-y na numery specjalne, a więc te o podwyższonej opłacie. Aby temu zapobiec, nie wyłączajmy kontroli PIN przy uruchamianiu telefonu, a po zagubieniu karty również zgłaszajmy ten fakt naszemu operatorowi.

Klienci abonamentowi, którzy utracą swoją dotychczasową kartę, otrzymają w jej miejsce duplikat karty, zazwyczaj „od ręki”, w trakcie jednej wizyty w salonie firmowym sieci. Może się to jednak wiązać z dodatkowymi opłatami rzędu 50 zł. Opłata za duplikat karty SIM powinna zostać wyszczególniona w cenniku świadczenia usług przez wybranego operatora. Nie wszyscy jednak taką opłatę pobierają, a sama opłata może się różnić w poszczególnych planach taryfowych.

W przypadku klientów prepaidowych, a więc posiadających ofertę na kartę, konieczne będzie przed otrzymaniem nowej karty zarejestrowanie poprzedniej, jeśli dotychczas tego nie uczyniliśmy. Problem może pojawić się w przypadku chęci rejestracji karty, której już nie posiadamy, bowiem obsługa operatora może poprosić nas o okazanie karty SIM w celu jej rejestracji lub o okazanie „dużej karty – ramki”, z której wcześniej wyłamaliśmy naszą kartę. Muszą znajdować się na niej takie informacje jak numer PUK karty lub numer seryjny karty SIM oraz – bezwzględnie – musimy znać swój dotychczasowy numer.

Jeżeli karta w ofercie na kartę została już prawidłowo zarejestrowana, wówczas otrzymać możemy duplikat naszej karty z przypisanym dotychczasowym numerem telefonu. Za taką wymianę nie zapłacimy nic w sieci Play, Heyah, Tak Tak, Orange, zaś w sieci Plus tylko pod warunkiem, że potwierdzimy kradzież naszego telefonu poprzez zgłoszenie sprawy na komisariacie policji. W przeciwnym razie Plus nalicza opłatę za wymianę karty.

Jeżeli jednak do salonu naszego operatora nie mamy w tej chwili „po drodze”, a posiadamy ofertę na kartę, możemy wybrać inną formę odzyskania numeru. W tym celu wystarczy przenieść nasz numer do innej sieci. Już następnego dnia nasz numer będzie działał u konkurencji i będziemy mogli z powrotem wrócić do naszej sieci, podczas odwiedzin w jej salonie.

UWAGA!
Uwaga: Przenosząc numer telefonu utracimy dotychczasowe środki zgromadzone na koncie, lecz otrzymamy w pewnym stopniu rekompensatę w postaci bonusów dla przenoszących numer do danego operatora.

Czy udało Wam się odzyskać numer po zgubieniu lub kradzieży karty SIM? Co sprawiło Wam najwięcej problemu? Komentujcie!

OCENA
4.10
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =