FotoKod - co to jest, do czego służy?

Mobile    
ocena

Zapisanie wielu informacji kontaktowych w taki sposób, aby każdy mógł je szybko zapamiętać, jest trudnym zadaniem. Między innymi temu służą coraz popularniejsze fotokody.

FotoKod - co to jest, do czego służy?

photoxpress.com

Jeżeli używamy telefonów z dotykowym wyświetlaczem bez dodatkowej klawiatury, niektóre rzeczy jest nam dodatkowo trudno wpisać, szczególnie jeśli chodzi o długie, skomplikowane linki, prowadzące do odnośników w sieci. Również w takiej sytuacji przydatne staje się użycie fotokodu.

Fotokod to obrazki, które zawierają informację zakodowaną na czarno-białych punktach naniesionych na cały obrazek o wymiarach kwadratu. Najbardziej znanym sposobem kodowania informacji zawartych w fotokodach jest system QR. Odczyt obrazków jest możliwy za pomocą kamery naszego telefonu komórkowego oraz zainstalowanej w telefonie aplikacji.

fotokod

Przykład fotokodu wykorzystywanego do kontroli biletów kolejowych spółki PKP Intercity, zakupionych przez Internet. Zdjęcie: M. Łabuś

Fotokody umożliwiają szybkie przekazywanie dowolnej informacji na wiele sposobów. Operatorzy drukują fotokody również na naszych rachunkach, a pierwsze banki umożliwiają już płacenie faktur poprzez zeskanowanie fotokodu bez konieczności wprowadzania danych do przelewu.

Zakodowany obrazek coraz częściej znajdujemy w Internecie, prasie a nawet na reklamach. W ten sposób również reklamodawcy mogą w prosty sposób dotrzeć do potencjalnego klienta.

Czy korzystaliście kiedyś z fotokodu? Kiedy najbardziej się przydał? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
5.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 3 =