Jak aktywować darmowy Internet w telefonie?

Mobile    
ocena

O możliwości korzystania z darmowego mobilnego dostępu do Internetu w Polsce wie wciąż niewiele osób. Dziś pokazujemy, jak podłączyć bezpłatny dostęp do Internetu mobilnego.

Jak aktywować darmowy Internet w telefonie?

photoxpress.com

Bezpłatny dostęp do Internetu mobilnego świadczy na terenie Polski operator Aero2. Dostęp ten wynika z otrzymanej koncesji na budowę sieci telekomunikacyjnej na ternie naszego kraju. Firma w zamian za korzystne zapisy koncesyjne zobligowała się do nieodpłatnego udostępniania swojej sieci (przez okres minimum 3 lat) użytkownikom końcowym, a więc klientom na terenie kraju.

Dostęp do Internetu możliwy jest zarówno w telefonie komórkowym obsługującym pasmo HSDPA+, jak i w naszych komputerach po podłączeniu modemu USB, również obsługującego to pasmo.

Za dostęp do sieci Internet operator nie pobiera żadnych opłat. Jest on dodatkowo nieograniczony ilością przesyłanych danych. Jedynym ograniczeniem są limity prędkości. Są one ograniczone, bowiem koncesyjnie nie ma to być konkurencja dla już istniejących podmiotów na rynku Internetu mobilnego, lecz alternatywny wybór, głównie dla osób, które do tej pory nie miały dostępu do żadnej sieci mobilnej.

Drugim ograniczeniem jest rozłączanie sesji internetowych trwających dłużej niż 60 minut przez operatora. W praktyce oznacza to, że po upływie godziny musimy ponownie się połączyć. Ograniczenie to podyktowane jest zabezpieczeniem operatora przed osobami, chcącymi zmniejszać przepustowość sieci poprzez ściąganie dużych wielkości plików.

Aby skorzystać z oferty operatora, należy wysłać do siedziby operatora wniosek o przystąpienie do bezpłatnego dostępu do Internetu oraz wpłacić kaucję zwracaną z chwilą oddania karty. Kwota kaucji w tym momencie wynosi 20 zł. Jeżeli nie chcemy odbierać karty w siedzibie operatora w Warszawie, możemy wybrać korespondencyjną formę otrzymania karty SIM. Koszt wysyłki będzie wynosić dodatkowo 7 zł.

Po otrzymaniu koperty z kartą SIM, po poprawnym zainstalowaniu jej w telefonie lub w modemie spełniającym kryteria operatora, powinniśmy mieć już dostęp do Internetu. Należy jeszcze pamiętać o wprowadzeniu poprawnego APN w ustawieniach.

Aktualne dokumenty dotyczące udostępniania bezpłatnego dostępu do Internetu znajdują się na stronach operatora Aero2.

Gdzie najczęściej przydaje Wam się internet od Aero2? Dajcie znać w komentarzu.

OCENA
3.33
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 5 =