Jak mieć szybki Internet w telefonie?

Mobile    
ocena
Kupujesz nowy telefon? Będziesz chciał łączyć się nim za pomocą Internetu? Zanim dokonasz zakupu, sprawdź, które modele umożliwią Ci szybkie połączenia Internetowe!

Jak mieć szybki Internet w telefonie?

photoxpress.com

Szybkość połączenia Internetowego w telefonie komórkowym lub w laptopie po podłączeniu telefonu jako modemu zależy od posiadanego modelu oraz zasięgu sieci, w jakiej się znajdujemy.

Wśród sprzedawanych telefonów znajdziemy zarówno te z niższej półki, nie obsługujące w ogóle połączeń internetowych, jak i te najdroższe, w których prędkość mobilnego Internetu może być szybsza od Internetu stacjonarnego. Wszystko zależy oczywiście od lokalizacji oraz od sieci, w zasięgu której się znajdziemy.

Najogólniej – dzieląc aparaty, wyróżniamy telefony 2G oraz 3G. Niektóry operatorzy nazywają swoje najnowsze telefony również 4G, co nie jest o końca prawdą.

Przejdźmy do szczegółów. Wybierając telefon działający tylko w technologii GSM, prędkość pobierania danych wyniesie do 53,6 Kbps. Ta prędkość dla wielu użytkowników Internetu nie będzie satysfakcjonująca. Wystarczy jedynie osobom rzadko przeglądającym strony mobilne na ekranie telefonu komórkowego. Dla połączenia telefonu jako modemu, prędkość ta będzie zdecydowanie zbyt wolna, aby wygodnie korzystać z zasobów Internetowych.

Przy zakupie telefonu obsługującego EDGE, otrzymamy maksymalną prędkość do 236 Kbps pobierania danych, zaś przy wyborze UMTS – do 384 Kbps. Te prędkości pozwalają już w miarę szybko przeglądać strony www, jednak pamiętajmy, że otrzymamy je tylko przy dobrej sile sygnału naszej sieci oraz że odbierana sieć również nadawana jest w systemie EDGE lub UMTS. O tym, jaką sieć obsługuje nasz telefon w danym momencie, większość modeli informuje na wyświetlaczu.

Wybierając model z wyższej półki, często otrzymamy telefon obsługujący połączenie HSDPA, którego prędkość pobierania sięgać może nawet do 7,2 Mbps. Telefony reklamowane jako 4G posiadają dodatkowo możliwość odbioru sieci HSDPA+, z prędkością do 14,4 Mbps.

Prędkości te w wielu przypadkach przewyższają prędkości oferowane przez operatorów stacjonarnych, a sam Internet działa na takim urządzeniu bardzo płynnie. Można by nawet powiedzieć, że przy dobrej sile sygnału nie zauważa się tego, że działamy na Internecie mobilnym.

OCENA
3.29
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =