Jak oszczędzać na połączeniach mając dwa numery?

Mobile    
ocena

Coraz więcej klientów operatorów komórkowych docenia możliwość posiadania dwóch numerów telefonów komórkowych, dzięki czemu można znacząco obniżyć miesięczne koszty użytkowania telefonu.

Jak oszczędzać na połączeniach mając dwa numery?

sxc.hu

Jeżeli w przeważającej części Twoja rodzina i znajomi mają numery telefonów u dwóch operatorów, warto sprawdzić ich ofertę i skorzystać z promocji obu. Poprzez umiejętne dobranie taryf i promocji możemy cieszyć się darmowymi połączeniami z wybranymi numerami znajomych lub też z wszystkimi numerami danego operatora w ramach danej sieci. Dzięki takiemu zabiegowi nasze comiesięczne wydatki na komórkę mogą obniżyć się i zamknąć w kwocie za usługę nielimitowanych połączeń w sieci.

Usługę taką znajdziemy u operatorów już od 9 zł miesięcznie lub jako gratis do wybranego abonamentu czy wariantu doładowania.

W ten sposób koszty użytkowania obniżą również inne osoby. Jeżeli wysyłamy dużą liczbę wiadomości tekstowych do wszystkich sieci, a dzwonimy tylko do jednej, warto wówczas uruchomić na jednej karcie pakiet tanich SMS-ów do wszystkich sieci, a na drugim numerze usługę nielimitowanych połączeń w danej sieci. Pakiety SMS-ów do wszystkich sieci znajdziemy m.in. w Play, gdzie w ramach opłaty 6 zł otrzymamy 600 SMS-ów do wszystkich krajowych operatorów komórkowych. Jednostkowa cena 1 SMS-a, przy założeniu wykorzystania całego pakietu w ciągu miesiąca, wyniesie wówczas 1 grosz.

Klienci Heyah natomiast mogą uruchomić pakiet 1000 SMS-ów za 9 złotych. Usługę nielimitowanych połączeń w ramach własnej sieci znajdziemy u większości operatorów w zróżnicowanych cenach, zależnych często od aktualnej promocji.

Dla miłośników mobilnego Internetu w komórce oszczędnością okazać się może korzystanie na jednej karcie SIM z taryfy dedykowanej dla taniego dostępu do danych pakietowych, natomiast na drugiej zaś – z taryfy dostosowanej do potrzeb komunikowania się za pomocą wiadomości i połączeń głosowych. Często taryfy z tanim dostępem do Internetu posiadają droższe ceny połączeń lub nie posiadają dodatkowych pakietów obniżających koszty połączeń i wiadomości. Z kolei tania taryfa do dzwonienia wyklucza często możliwość taniego dostępu do Internetu. Optymalnym rozwiązaniem może okazać się więc posiadanie dwóch kart SIM, niekoniecznie różnych operatorów.

Aby uprościć życie klientom, którzy chcą używać dwóch kart SIM, producenci telefonów przygotowali specjalne modele komórek zawierające funkcję dual SIM, w ramach której w jednym telefonie umieścić możemy dwie karty SIM jednocześnie.

Jak Wy oszczędzacie na połączeniach? Dajcie znać w komentarzu!

OCENA
1.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
5 + 1 =