Jak oszczędzić na transferze danych w smartfonie?

Mobile    
ocena
Masz smartfona? Nie martw się o wysokie rachunki za zużyty transfer danych. Przeczytaj, jak uniknąć nieprzewidzianych rozczarowań przy pierwszej fakturze.

Jak oszczędzić na transferze danych w smartfonie?

photoxpress.com

Smartfon to nowoczesne narzędzie, dzięki któremu możesz być zawsze w kontakcie z najbliższymi. Możesz z nimi prowadzić rozmowy głosowe, wideo rozmowy. Komunikację tekstową można wykonywać za pomocą SMS, MMS oraz portali społecznościowych. Za pomocą dostępu do Internetu można też wysyłać setki maili ze swojego telefonu komórkowego.

Smartfon to jednak także wyższe koszty użytkowania. W przypadku zwykłego telefonu głównie dzwonimy i wysyłamy SMS-y. Gdy jednak mowa o zaawansowanych technicznie komórkach, często więcej korzystamy z dodatkowych aplikacji niż z samych podstawowych funkcji telefonu. Wiele aplikacji w czasie działania łączy się z Internetem – niektóre z nich nawet bez naszej wiedzy, sprawdzając najnowsze wiadomości, prognozę pogody czy otrzymane maile w naszej skrzynce.

Jak widzimy, takie nowoczesne urządzenie niesie ze sobą ryzyko dużych rachunków za telefon. Aby ich uniknąć, mamy kilka rad.

Pierwsza i najważniejsza jest taka, że jeżeli w ofercie abonamentowej wybieramy smartfona, musimy do abonamentu dobrać odpowiedni pakiet danych – najlepiej taki, którego nie przekroczymy. Transfer danych poza pakietem liczony będzie według stawek podstawowych, które są znacznie wyższe.

Klienci jednego z operatorów narzekają na wysokie rachunki, ponieważ przy wyborze telefonu nie potrzebowali pakietu danych. Tak im się jednak tylko wydawało. Pierwsze rachunki okazały się bardzo wysokie. To dlatego, że ich telefony łączyły się z Internetem poprzez różnego rodzaju aplikacje.

Jeśli więc myślimy nad zakupem telefonu, a nie chcemy korzystać z Internetu, nie dajmy się zwieść. Nie potrzebujemy w takiej sytuacji smartfona. Mieć smartfona i nie korzystać w nim z Internetu to tak jak... nie korzystać z Internetu w komputerze (!!!). Nasz smartfon zatem musi posiadać dodatkowe pakiety danych.

W niektórych ofertach abonamentowych, dedykowanych dla tego typu urządzeń, mamy już wliczony pakiet danych. Może jednak się okazać, że nie jest on dla nas wystarczający. Warto przyjrzeć się ofertom poszczególnych operatorów. Niektórzy z nich oferują ciekawe rozwiązanie, jakim jest Internet bez limitu danych. Po wykorzystaniu dostępnego pakietu operator nie nalicza opłat za dalsze użytkowanie, lecz zmniejsza prędkość przesyłu danych. To rozwiązanie zdecydowanie jest jednym z najbardziej bezpiecznych dla naszej kieszeni.

Z jakiego pakietu korzystacie?

OCENA
4.50
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
3 + 1 =