Jak skonfigurować Internet w smartfonie - ustawienia APN

Mobile    
ocena
W smartfonach nie ma potrzeby skomplikowanej konfiguracji Internetu za pomocą automatycznych ustawień. Wystarczy, że znamy punkt dostępu naszego operatora i sami możemy dodawać punkty dostępu dla różnych operatorów – tak, aby móc korzystać z różnych kart SIM.

Jak skonfigurować Internet w smartfonie - ustawienia APN

sxc.hu

W celu wprowadzenie adresu APN, czyli punktu dostępu, musimy w telefonie odnaleźć ustawienia łączności. W telefonach Nokia wybieramy Łączność, a następnie Sieci docelowe.

apn 1

Następnie wybieramy opcję Nowy punkt dostępu, jeśli nie posiadamy jeszcze żadnego lub możemy edytować już istniejący.

apn 2

Jeżeli zdecydujemy się wprowadzić nowy punkt dostępu, wybieramy dane pakietowe. Opcja WLAN służy do połączenia z siecią poprzez WiFi.

apn 3

Wybierając opcję Internet – punkty dost., wyświetli nam się lista wprowadzonych punktów dostępu. Na załączonym obrazku dodano punkty dostępu operatorów wirtualnych: FreeM, GaduAir, mBank mobile oraz darmowy dostęp do operatora Aero2. Możemy dowolnie dodawać lub usuwać kolejne punkty. Z każdego z nich będziemy mogli skorzystać, gdy do telefonu włożymy kartę SIM danego operatora.

apn 4

W celu skorzystania z danego punktu dostępu po zmianie karty SIM w telefonie, musimy zmienić priorytet danego punktu dostępu. Jeśli chcemy skorzystać z danego APN-u, ustawiamy mu priorytet jako pierwszy.

apn 5

W opisany powyżej sposób możemy w bardzo prosty sposób zarządzać punktami dostępowymi poszczególnych operatorów.

OCENA
0.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
4 + 4 =