Jak wybrać operatora za granicą?

Mobile    
ocena

Wyjeżdżając za granicę na dłużej, warto zapoznać się z ofertą lokalnych operatorów. W długim okresie przebywania za granicą koszty roamingu będą znacznie wyższe niż kupno nowej karty SIM z numerem zagranicznym.

Jak wybrać operatora za granicą?

photoxpress.com

Aby jednak taka operacja była opłacalna, nie możemy wybrać pierwszego lepszego operatora za granicą. Może okazać się, że ma on drogie połączenia z kierunkami, w których najczęściej będziemy dzwonić. Jeżeli zależy nam na tanich połączeniach międzynarodowych do Polski, zwróćmy uwagę na zagranicznych operatorów wirtualnych.

W Europie Zachodniej działa ich z roku na rok coraz więcej. Duża ich część oferuje tanie połączenia na polskie numery stacjonarne. Ceny połączeń zaczynają się już nawet od 4 eurocentów za minutę. Dodatkowo, korzystając z promocji operatorów, możemy obniżyć jeszcze bardziej koszty. Na przykład niektórzy operatorzy oferują podwójne doładowania środków na swoich kontach lub gratisowe zasilenia w zamian za aktywne korzystanie z ich karty.

Możliwości mamy wiele, największym problemem, z jakim możemy się spotkać przed wyjazdem za granicą, to bariera językowa, ze względu na którą ciężko nam będzie znaleźć dobrą ofertę. Nie powinniśmy się jednak martwić. Wiele operatorów zagranicznych tłumaczy swoje strony na inne wersje językowe, najczęściej na język angielski, choć zdarzają się również tacy, którzy tworzą strony w językach, w których mogą zainteresować jakąś niszę rynkową. Warunkiem do tego jest jednak posiadanie dla tej grupy osób dobrej oferty. Przykładowo sieć Heyah od lat oferuje tanie stawki połączeń z Polski na numery na Ukrainie i w Wietnamie. Aby wypromować usługę, swoją stronę przetłumaczyła również na język ukraiński i wietnamski.

Wyszukanie optymalnej oferty operatora zagranicznego ułatwią nam fora internetowe, na których Polacy wyjeżdżający za granicę dzielą się informacjami, z usług jakiego operatora skorzystali.

Jednymi z tańszych połączeń z Niemiec do Polski może pochwalić się operator Mobilka. Za połączenia na polskie numery stacjonarne zapłacimy tylko 5 eurocentów za minutę, natomiast za rozmowy z numerami komórkowymi w Polsce 25 eurocentów za minutę. Jeżeli będziemy mieli problem z nabyciem karty tego operatora, możemy poszukać również kart sieci Ortel lub Blau Word. W przypadku tych sieci zapłacimy tyle samo za połączenia z polskimi komórkami, natomiast minuta rozmowy z numerami stacjonarnymi kosztować nas będzie 9 eurocentów.

Warto zwrócić również uwagę, że najwięksi operatorzy mają zazwyczaj najmniej korzystne stawki połączeń międzynarodowych, dlatego też dobrze jest szukać tańszych alternatyw.

Korzystaliście kiedyś z ofert zagranicznych operatorów? Jakie firmy szczególnie polecacie? Zapraszam do dyskusji w komentarzach.

OCENA
3.00
OCEŃ PORADĘ

Komentarze

Dodaj zdjęcie do komentarza:
PRZEGLĄDAJ
Dodaj film wideo do komentarza:
Dodaj film z dysku:
PRZEGLĄDAJ
 
2 + 1 =